Обстріл Садового на лівобережжі Херсонщини: слідство попередньо встановило причетних до трагедії

Обстріл Садового на лівобережжі Херсонщини: слідство попередньо встановило причетних до трагедії

Автор: Іван Підлісний 09 Июня 2024 17:17

Українське слідство має попередні дані про причетних до обстрілу магазину в селі Садове Скадовського району, внаслідок якого загинули 22 людини (за даними окупаційної влади). Про це на своїй сторінці в соцмережах заявив заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

За його словами, обстріл було здійснено з тимчасово окупованої території Херсонщини, а його безпосередні організатори та виконавці будуть встановлені та притягнуті до відповідальності.

«Чергова кривава провокація російських військових виконана в їх класичному стилі: такий самий почерк ми бачимо на правобережній частині Херсонщині, коли наноситься попередній удар, а потім, коли організувалось скупчення людей, наноситься ще один прицільний, прямо в цивільних. Напередодні трагедії російські пропагандисти поширювали інформацію про підготовку «провокацій» з боку ЗСУ. Цим готувалось інформаційне підгрунття. Вже зараз українська сторона має попередні дані звідки саме з контрольованої росіянами частини Херсонщини наносився удар», - заявив Соболевський.

Нагадаємо, що два обстріли магазину в селі Садове було здійснено 7 червня. Прокуратура Херсонської області відкрила кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Провокація росіян на лівобережжі Херсонщини: нові деталі обстрілу магазину в Садовому

Особливо цинічно виглядають заяви окупаційної влади про виплату компенсацій родинам загиблим внаслідок воєнного злочину. Очільник так званого «уряду Херсонської області» Андрій Алєксєєнко заявив, що сім’ям загиблим буде виплачено по 10 тисяч рублів. За курсом НБУ, це складає 4,5 тисячі гривень. Або 5 тисяч рублів за неофіційним курсом так званих «мінял» на тимчасово окупованій території.

Заява Алєксєєнко про суму компенсації родинам загиблих обурила в коментарях навіть росіян. Деякі з коментаторів запропонували знизити зарплату самого очільника окупаційного уряду до цих самих 10 тисяч гривень.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів