Перевіряють телефони та посилюють обшуки: як окупанти тероризують мирне населення ТОТ Херсонщини

Перевіряють телефони та посилюють обшуки: як окупанти тероризують мирне населення ТОТ Херсонщини

Автор: Ян Ярчук 08 Июня 2024 12:00

Очевидно, що окупанти бояться мирного населення на ТОТ Херсонщини, бо так і не змогли за понад 2 роки зробити з них «любителів руського міра», тому з метою тотального контролю проводять перевірки та обшуки.

Це системна практика для російських загарбників. Перевірки на тимчасово окупованих територіях вже стали звичним явищем для місцевих жителів. Окупанти перевіряють телефони на блокпостах, а також системно проводять обшуки й ходять по домівках.

Як зазначають місцеві жителі, коли російські військові заходять до села з метою обшуків, то йдеться про подворові обходи, перевіряють не тільки будинки, а й господарчі споруди, доходить навіть до дитячих пісочниць. За допомогою техніки військові перекривають вулиці. Також були випадки, коли під час таких перевірок над селом запускали дрони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти на ТОТ Херсонщини незаконно засудили українця до 13 років позбавлення волі

Наразі активісти руху «Жовта Стрічка» повідомляють, що на тимчасово окупованій частині лівого берега Херсонщини росіяни посилили обшуки та тиск на місцеве населення. Оскільки останнім часом кількість повідомлень про це значно зросла.

Зазначається, що окупанти здійснюють перевірку телефонів та читають переписки. Тому активісти «Жовтої Стрічки» закликають місцеве населення бути обачними.

Ось декілька порад як захиститися, опубліковані українськими активістами:


1. Обмежте використання мобільного зв'язку, оскільки розмови можуть записуватись російськими операторами.

2. Використовуйте захищені цифрові канали (месенджери). Рекомендуємо Threema, адже наявність Signal може бути сприйняте як зв'язок з ЗСУ.

3. Регулярно видаляйте вразливу переписку. Більшість месенджерів дозволяють налаштувати автовидалення повідомлень.

4. Перевіряйте телефон на злам. Симптоми включають незвичайне спрацьовування камери, нагрівання телефону, чи неочікувані піки мобільного трафіку. Використовуйте антивірус, уникайте сумнівних додатків та дозволів, і використовуйте VPN.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів