Реконструкція мосту завершується: невдовзі до Правдиного пустять громадський транспорт

Реконструкція мосту завершується: невдовзі до Правдиного пустять громадський транспорт

Автор: Марина Поліщук 27 Янв. 2023 17:24

Поблизу села Правдине, що входить до Білозерської громади, на автодорозі Таврійське – Миролюбівка, завершуються ремонтні роботи на місці зруйнованого мосту. Бетонну конструкцію російські окупанти зруйнували в ніч з 8 на 9 листопада, при відступі з правобережної Херсонщини.

«Руйнування мосту перетворило село Правдине на острів. Наразі стару конструкцію демонтовано, влаштовано водопропускні труби та зведено насип. Після стабілізації насипу буде влаштовано бетонні плити, як фінішне покриття. Проїзд цією спорудою вже організований»,повідомляє пресслужба Херсонської обласної військової адміністрації.


Так виглядав міст після звільнення Правдиного. Фото: Білозерка Інфо

Знищення окупантами цього мосту призвело до ізоляції трьох населених пунктів Білозерської громади: самого Правдиного, а також сусідніх Таврійського та Нової Зорі. Через відсутність транспортного сполучення місцеві мешканці були позбавлені можливості отримати допомогу в надзвичайних ситуаціях, пише Білозерка Інфо. Цією дорогою не могли проїхати ані швидка допомога, ані будь-який великогабаритний транспорт, зокрема, з гуманітарним вантажем.

«Через пошкодження ліній електропередачі ще на початку окупації правдинці залишилися без світла та води. Після звільнення цих територій ми не мали можливості пришвидшити роботи з відновлення інфраструктури саме через руйнацію мосту, адже енергетики просто не могли проїхати цей відрізок шляху», – говорить заступник начальника Білозерської селищної військової адміністрації Олексій Журавленко.


Роботи з реконструкції мосту, січень-2023. Фото: Херсонська ОВА

Разом із українськими військовими правдинці облаштували тимчасову дорогу через зрошувальний канал поблизу з мостом для легкового транспорту. Але не кожен водій ризикував проїжджати глибокий рів глибиною близько 8 метрів. Наскільки важкою була ця тимчасова дорога, можна побачити у відео волонтерів, які везли допомогу правдинцям після деокупації. Ось одне з таких відео:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вони були українцями». Ексгумація тіл у Правдиному та подробиці трагедії – репортаж The New York Times із Херсонщини

Сьогодні реконструкція мосту фактично завершена. Тільки-но застигне бетонне покриття, до Правдиного пустять громадський транспорт.

Жителі Правдиного ще на початку окупації залишилися без світла та води через пошкодження лінії електропередачі. Після звільнення правобережної частини Херсонщини не вдавалося полагодити комунікації, тому що через руйнацію мосту фахівці не могли туди доїхати. Відновлення проїзду дасть можливість завершити роботи з налагодження електропостачання.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів