На Херсонщині контрастний листопад негативно вплинув на озимину

На Херсонщині контрастний листопад негативно вплинув на озимину

Автор: Ганна Власенко 03 Декабря 2023 13:20

На Херсонщині листопад в цьому році відзначився дуже контрастним та нестійким температурним режимом. Максимальна температура повітря у тепліший день (4 листопада) підвищувалась до 21-22°С тепла. Мінімальна температура повітря у холоднішу ніч (28 листопада) знижувалась до 5°С морозу. Спостерігалися налипання мокрого снігу, ожеледиця, рвучкий вітер та шторми на морях. Такі погодні «гойдалки» не сприятимуть розвитку озимини – нерозвинені озимі культури стають вразливими до зимових умов.

Як повідомляє Херсонський облцентр з гідрометеорології, на початку місяця спостерігалась аномально тепла, не характерна для листопада погода, яка за температурним режимом більш нагадувала жовтень. Але з кінця другої декади місяця ми вже могли спостерігати і від’ємні температури повітря, і опади у вигляді снігу, і навіть хуртовину.

«Загалом, середня місячна температура повітря листопада становила 6-7°С тепла, що на 2° вище кліматичної норми.Кількість опадів у листопаді склала 113-117 мм (301-334% місячної норми). По м. Херсону середня місячна температура повітря листопада становила 6,9℃ тепла, що на 2,2℃ вище кліматичної норми. Опадів випало 113 мм або 334% місячної норми», - йдеться у дописі метеорологів.

Фахівці зазначають, що агрометеорологічні умови протягом листопада для початкового росту та розвитку озимих культур складались задовільно. Тепла та дощова погода на початку місяця сприяла росту та розвитку посівів пізніх строків сівби. Проходження опадів покращило ситуацію із зволоженням ґрунту.

Проте поступе зниження температури повітря обумовило 18-20 листопада припинення вегетації озимих культур. Внаслідок проведення сівби озимини в пізні строки (друга половина жовтня) посіви увійшли в зиму в початкових фазах розвитку (сходи-3-й листок). В подальшому це може призвести до пошкодження або загибелі рослин взимку, оскільки вони недостатньо розвинені і тому більш вразливі до несприятливих зимових умов.

Як вже повідомляла «Гривна», попри складну безпекову ситуацію сільгоспвиробники деокуповної Херсонщини вже засіяли озиминою понад 46 тисяч гектарів земель.

Також відомо, що Херсонська область стала першою, де буде реалізовано проєкт надання сільгоспвиробникам модульних складів для зберігання зернових культур. Фермери регіону можуть подати заявку на сайті Державного аграрного реєстру.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів