Працевлаштування ВПО та власна справа на Херсонщині: історії успіху та корисні посилання

Працевлаштування ВПО та власна справа на Херсонщині: історії успіху та корисні посилання

Автор: Дарина Лапіна 21 Серпня 2024 15:30

Жителі Херсонщини, які через військову агресії росії покинули свої домівки та перебрались до більш безпечних громад області, стикаються з проблемою пошуку нового місця заробітку. На заваді працевлаштування можуть стати і відсутність досвіду чи відповідної освіти. Однак навіть ці перешкоди можна здолати, якщо звернутись за допомогою до фахівців.

У прифронтовій Херсонщині попри все продовжується життя і в області є роботодавці, які потребують нових працівників. Нерідко ними стають жителі області, які виїхали з тимчасово окупованих громад або тих, які щоденно обстрілюють ся ворогом.

Одну з таких історій працевлаштування на новому місці нещодавно розповіли в Бериславській філії Херсонського обласного центру зайнятості. До них за допомогою у квітні 2024 року звернулась Любов Смірнова, яка виїхала із рідного села Вільна Україна Каховського району, у зв’язку з його окупацією. Жінка була вимушена покинути рідну домівку та переїхала до селища Нововоронцовка, що на Бериславщині.

Любов має професійну освіту обмотувальника елементів електричних машин, але досвід роботи має інший, працювала підсобним робітником, овочівником, доярем. Підібрати підходящу вакансію пані Любові допомогла кар’єрна радниця. 30 липня жінці видали направлення на працевлаштування до КЗ «НЦНСП» на вакансію соціального робітника, наступного ж дня безробітна відправилася на співбесіду з роботодавцем і вже з 1 серпня була працевлаштована на заявлену вакансію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свідоцтво манікюрниці за два дні: як на Одещині допомагають переселенцям з Херсона

Жителі Херсонщини також мають можливість реалізовувати свої власні бізнес-ідеї, зокрема і за допомогою програми «Власна справа». Прикладом є історія жительки селища Нововоронцовка Яни Андрусенко, яку розповіли в Бериславській філії ХОЦЗ.

«Наше село пережило окупацію та нещадно обстрілювалося ворогом. Ми бачили скільки домівок постраждало і потребувало ремонту.  Тоді в мене виникло велике бажання якось допомогти своїм односельцям, а разом з цим зародилася і моя ідея – розширити послуги свого підприємства», – розповіла пані Яна.

Жінка підготувала бізнес-план, в якому детально описала послуги з поточного та капітального ремонту будівель і подала заявку. Після чого вона отримала грант і на отримані кошти закупила необхідне обладнання, рекламу та товари для здійснення діяльності.

Сьогодні її бізнес допомагає мешканцям громади відновити свої пошкоджені домівки. На виконання умов гранту жінка працевлаштувала двох людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителька Миколаївщини отримала 250 тисяч гривень на відкриття бізнесу в Одесі

Нижче наводимо добірку корисних посилань, щодо отримання послуг від служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб:

- Отримання статусу безробітного у Дії або його скасування

- Єдиний портал вакансій; 

- Про залучення ВПО до суспільно корисних робіт під час дії воєнного стану на сайті Державної служби зайнятості;        

- Детальніше щодо професійного навчання за посиланням;

- Отримання ваучерів на навчання; 

-  А про надання послуг з професійної орієнтації тут;

- Інформація про грант на власну справу за посиланням

- Про грант для ветеранів та членів їх сімей детальніше тут;

- Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості; 

- Крім цього держава заохочує роботодавців шляхом компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО. Детально про це за посиланням;

- Про всі послуги служби зайнятості для ВПО можна дізнатись тут.  

Фото ілюстративне, stock.adobe.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів