Постріл, який увійшов в історію: на Херсонщині український снайпер знищив окупанта з відстані майже 4 км

Постріл, який увійшов в історію: на Херсонщині український снайпер знищив окупанта з відстані майже 4 км

Автор: Марина Поліщук 10 Декабря 2023 15:25

18 листопада на передовій у Херсонській області прозвучав постріл, який уже увійшов в історію. Український снайпер встановив світовий рекорд, влучивши в окупанта з відстані 3800 метрів.

5 грудня на першій шпальті американської газети The Wall Street Journal вийшла стаття про українського снайпера, який встановив рекорд снайперського пострілу для бойових умов, знищивши ворога на дистанції майже 4 кілометра. Сталося це на Херсонщині.

Автор пострілу – 58-річний снайпер Служби безпеки України В’ячеслав Ковальський. Він – колишній спортсмен та бізнесмен, а нині – снайпер підрозділу контррозвідки СБУ. Попри свій вік, пішов воювати снайпером у перший день російського вторгнення. Кілька десятиліть перемагав на змаганнях зі стрільби на дальню дистанцію в Європі та Північній Америці.

В’ячеслав разом зі своїм помічником, спотером, який розраховує відстань, швидкість вітру та інші параметри, перед світанком облаштували позицію на березі річки неподалік від російської військової бази. Перш ніж отримати наказ стріляти, український снайпер багато годин пролежав нерухомо в снігу, пише ВВС, посилаючись на WSJ.

Перед цим чоловіки, які входять до підрозділу військової контррозвідки СБУ, спостерігали за групою російських солдатів, які рубали ліс на окупованому лівому березі Херсонщини. Пізніше з'явилася ще одна група з п'яти військових, і Ковальський помітив, як один із них проводить інструктаж. Він зробив висновок, що це – офіцер.

В'ячеслав Ковальський (праворуч) зі своїм спотером. Вони тримають рушницю, з якої був зроблений рекордний постріл по російському солдату. Фото: The Wall Street Journal

Тоді за роботу взявся спотер. Він обрахував лазером відстань. За допомогою спеціальної програми та метеорологічних даних дійшов висновку, що вітер зрушить кулю приблизно на 60 метрів від її траєкторії. Він також розрахував вологість і температуру, які впливають на швидкість польоту кулі.

Для пострілів на далекі відстані слід враховувати навіть обертання та викривлення Землі! До того моменту, як куля досягне заданої відстані, положення цілі вже зміниться через обертання Землі.

Використовуючи всі ці параметри, Ковальський зробив пробний постріл на 300 метрів у бік від мішені. Але промахнувся – неправильно врахували швидкість вітру. Тоді він перезарядив рушницю і вистрелив знову.

Ковальський уже пакував рушницю, коли його помічник крикнув, що він влучив. Переглянувши відео пізніше, снайпери дійшли висновку, що постріл був смертельним. На кадрах офіцер, в якого влучив снайпер, згинається і падає, а люди поруч тікають.

Снайпер військової контррозвідки СБУ В'ячеслав Ковальський. Фото: The Wall Street Journal

Американський експерт з балістики Бред Міллард виміряв час пострілу на кадрах відео і підтвердив, що саме за цей час така куля може здолати відстань 3800 метрів.

Перш ніж влучити у ціль, куля летіла 9 секунд. Постріл Ковальського побив рекорд у 3535 метрів, встановлений у 2017 році канадським спецпризначенцем в Іраку.

За словами Ковальського, куля влучила в область грудей або живота ворога. Переглянувши кадри багато разів, він упевнений, що окупант загинув, з огляду на те, як саме він зігнувся і одразу впав. За словами українського снайпера, куля, яку вони використали, була такою великою та летіла з такою швидкістю, що вижити після такого влучення було б неможливо.

На відміну від більшості солдатів, які майже ніколи не бачать обличчя ворога, снайпери можуть добре бачити свою ціль і загалом майже не сумніваються, якщо постріл був смертельним.

ГЕНІАЛЬНА ГВИНТІВКА

Снайперську гвинтівку, з якої стріляв В’ячеслав Ковальський, розробила українська компанія «Володар обрію», пише ВВС, посилаючись на волонтера та колишнього снайпера Юрія Чорноморця. Постріл зроблено з другого екземпляру гвинтівки, яку почали вже виробляти серійно.

Гвинтівка «Володар обрію». Фото з відкритих джерел

«Володар обрію» важить близько 16 кілограмів, довжина гвинтівки - 1,6 метра, стріляє кулями калібру 12,95 міліметра. Також є «Володар обрію» калібром 14,5 міліметра і калібром 23 міліметра. Таку гвинтівку носять утрьох, це ціла снайперська мінігармата, пояснив експерт.

Ліворуч куля, яку роблять в Україні, до гвинтівки «Володар обрію», а праворуч – звичайна куля. Фото: The Wall Street Journal

«Це геніальна гвинтівка, одна з двох найкращих, які виробляють в Україні», - сказав фахівець.

На головній світлині: В'ячеслав Ковальський (праворуч) зі своїм спотером, який тримає рушницю, з якої був зроблений рекордний постріл по російському солдату. Фото: The Wall Street Journal

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коваленко: «Нова фаза війни – це не фаза принципів і наполегливості, це фаза раціоналізму і витримки»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів