Нещодавно на сайті Херсонської міськради опублікували звіт про робочу зустріч представників влади, облуправління Держпродспоживслужби та керівників фірм-постачальників продуктів харчування в заклади освіти міста
Атмосфера цієї наради значно відрізнялася від першочергової реакції херсонських чиновників на харчовий скандал, який розгорівся в Херсоні в червні цього року.
Нагадаємо, на телеканалі «1+1» вийшов сюжет під назвою «Гниле меню», в якому розповідали про стан шкільних їдалень різних українських міст, зокрема й Херсона. В декількох херсонських школах ревізори знайшли порушення, найвагомішими з яких були: мишачий послід на мішках із крупами, сухий хліб і постачання продуктів фірмою без дозвільних документів.
Після виходу сюжету в ефір чиновники міськради організували виїзну прес-конференцію для херсонських журналістів в одній із шкіл, показаних у сюжеті. Коротко суть тверджень присутніх на тій зустрічі можна передати так: київські журналісти необ’єктивні, їх сюжет узагалі виглядає як замовний. Дісталось тоді й начальниці Херсонського управління ГУ Держпродспоживслужби в області Марині Малаховій, яка також була присутня при перевірках шкіл. У розпал скандалу на сайті мерії вийшла стаття, в якій зокрема йшлося: «Представниці Держпродспоживслужби достеменно було відомо, які школи в якому стані знаходяться. І коли на замовлення всеукраїнського каналу треба було показати злидні й убогість шкільних харчоблоків, журналісти разом зі спеціалістами Держпродспоживслужби точно знали, куди їхати».
І от зараз, у серпні, ті ж дійові особи збираються на нараду в міськраді, проте риторика деяких із них уже зовсім інша. Так, Марина Малахова ще раз указала на досі існуючу проблему з документами декількох фірм-постачальників шкільного харчування: «У місті працюють 15 фірм-постачальників, із них 13 мають усі необхідні дозвільні документи… Але, на жаль, найпотужніші постачальники ТОВ “Дом Юг Сервіс” (обслуговує 41 заклад дошкільної освіти) та ТОВ “Базис Торг Сервіс” (обслуговує 47 шкіл) не пройшли державний аудит попри те, що “Дом Юг Сервіс” уже двічі проходить його з порушеннями».
В. о. заступника міського голови Сергій Циганок цього разу (як раніше) не говорив про те, що з проведенням тендерної процедури на визначення фірм-постачальниць (а отже з їх документами) все гаразд. Зараз чиновник заявив: якщо найближчим часом заява на проведення аудиту від вищевказаних фірм не надійде або аудит не буде розпочато, працювати вони не зможуть.
Саме такої реакції влади херсонці й чекали одразу після розголосу проблеми в червні. Та натомість тоді на «1+1» вийшов уже другий сюжет за цією темою, в якому ведуча всеукраїнського каналу щиро дивувалась, чому це представники херсонської влади стали захищати та виправдовувати підприємців без документів, а не захищати інтереси дітей, яких ці фірми годують.
На нараді 12 серпня в. о. заммера сказав, що до кінця поточного року місто працюватиме на існуючих тендерних умовах, а з січня наступного року підхід буде змінений. Монополії на постачання продуктів харчування в заклади освіти міста не буде. Планують проводити 6–7 тендерних процедур: «Якщо після проведення тендеру в постачальника будуть відсутні погоджувальні документи від Держпродспоживслужби чи інших контролюючих органів, до постачання продуктів у заклади освіти міста такого підприємця не допустять. Ці правила діятимуть, починаючи з наступного року».
Також для того, щоб забезпечити постійний моніторинг питання харчування,в управлінні освіти відкрили посаду, на якій спеціаліст матиме змогу самостійно, без попередження, перевіряти стан харчоблоків і виїздити на підприємства фірмпостачальників.
Тэги: