Польські лікарі відновили обличчя жительці Миколаївської області – цю операцію визнано найкращою у світі реконструктивною операцією 2023 року. Лікарі отримали нагороду, а молода мама – своє обличчя, яке було понівечене під час російського обстрілу.
У січні 2024 року польські хірурги Адам Мацєєвський та Лукаш Краковчик з Онкологічного центру в Ґлівіцах отримали нагороду «Найкраща реконструкція року» від Американського товариства реконструктивної мікрохірургії. Про це повідомляє «Нова Польща».
Зазначається, що польські професори відновили обличчя 24-річній Аліні Цой. Під час одного з російських обстрілів на самому початку великої війни мама двох синів дуже сильно постраждала – їй відірвало частину шиї, язика, зубів, а також всю щелепу, підборіддя і рот.
Історію Аліни із села Шевченкове Миколаївської області, що знаходиться на кордоні з Херсонщиною, розповідає портал «Наш вибір», посилаючись на польські ЗМІ.
Аліна з двома синами та родиною проживала в Шевченковому поблизу недалеко від Миколаєва, мала свій будинок та роботу. Вона каже, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну дуже хотіла виїхати в більш безпечне місце. Але її ніхто не підтримав, тож змушена була залишатися в селі. Та одного дня російські снаряди вибухнули неподалік від молодої жінки.
«Це сталося, коли я поверталася додому. Був сильний обстріл, і мені здалося, що ракета потрапила в мій будинок, де були діти з бабусею. Я почала бігти. Але тоді інший снаряд вибухнув біля мене. Уламки потрапили мені в груди та розірвали щелепу. Лікарі з України думали, що я не виживу», – розповіла Аліна в програмі Dzień dobry на польському телеканалі TVN.
За сприяння Міністерства охорони здоров’я України було встановлено контакт з Інститутом онкології в Глівіце, лікарі якого погодилися та взяли жінку під свою опіку. Першу операцію провели вже в березні 2022 року. А загалом за понад півтора року лікарі зробили Аліні 9 операцій.
«Стан Аліни був дуже важкий через поліорганну травму. Першою нашою думкою було зробити трансплантацію обличчя, але пацієнтка була інтубована, і ми не мали доступу до згоди родини. Ми зіштовхнулися з проблемою виконання реконструкції за допомогою власних тканин пацієнтки», – розповів професор Лукаш Краковчик, спеціаліст з онкологічної та реконструктивної хірургії.
З пересадженої шкіри, використовуючи власні тканини пацієнтки, хірургам вдалося відновити нижню частину щік, підборіддя та шкірні покриви на шиї. Також лікарі реконструювали щелепну кістку та губи. Вони додали жир для формування обличчя, а також імпланти, татуювання та перманентний макіяж.
Сьогодні Аліна може вільно розмовляти та самостійно їсти. Але попереду – ще кілька операцій, пов’язаних з естетичною корекцією зовнішності. Жінка зізнається, що щаслива, здорова і тепер може проводити час зі своїми дітьми, адже вони для неї – весь світ.
«Зараз, коли я на себе дивлюся, то бачу різницю. Бачу, що з кожною черговою операцією я гарнішаю. Я маю для кого жити. Я живу для своїх дітей. Я була готова на все, навіть щоб вернутися до них з того світу», – розповіла Аліна зі сльозами на очах.
Саме за цю серію операцій польські лікарі Адам Мацієвський та Лукаш Краковчик отримали нагороду «Найкраща реконструкція року» від Американського товариства реконструктивної мікрохірургії. Загалом колегія журі розглядала 300 конкурсних робіт хірургів зі всього світу.
До речі, операції Аліни Цой частково буди профінансовані Оменою Менсою – головою благодійного фонду Omenaa Foundation, що допомагає українським біженкам та дітям почати нове життя в Польщі.
«Професор Мацієвський робив операцію моєму батьку. Я запитала в лікаря, чи можу якось йому віддячити. А він мені розповів про історію дівчини з України на ім’я Аліна. Ми профінансували частину її лікування. Я знаю також, що вона має проблеми з вивченням польської мови, ми хотіли б також її підтримати в цьому», – розповіла Омена Менса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївські хірурги провели складні операції – врятували життя херсонці та рятувальнику зі Снігурівки
Фото: t.me/novapolshcha
Тэги: