Миколаївські хірурги провели складні операції – врятували життя херсонці та рятувальнику зі Снігурівки

Миколаївські хірурги провели складні операції – врятували життя херсонці та рятувальнику зі Снігурівки

Автор: Ганна Власенко 06 Декабря 2023 09:20

Миколаївські лікарі обласного центру онкології провели складні операції з видалення уламків російських боєприпасів, аби врятувати життя двох цивільних людей. Жінка постраждала під час обстрілу Херсону, а чоловік натрапив на вибухівку, що залишили окупанти в Снігурівці.

Війна — це завжди страх і ризик, страждання і смерть. Вона нівелює межі звичної безпеки. Загроза чатує на кожного, хто б це не був: військовий, службовець чи цивільна людина. Історії врятованих лікарями життів розповіла ТРК «МАРТ».

Неприємна "зустріч" на межі життя та смерті сталася зі снігурівським ДСНСником Юрієм. У своїй роботі чоловік стикається з небезпекою щоденно та цього разу біда застала його зненацька.

«Був вихідний день, займався вдома по господарству і підірвався на вибухівці, що залишили окупанти», – розповів Юрій.

Хлопець дивом не загинув, проте зазнав чималих поранень від уламків російського боєприпасу.

«В горло, висок, в лоб, та і хватає цих осколків. Із Снігурівки мене на швидкій допомозі привезли до Миколаєва», – додав чоловік.

 

Рятувальник зі Снігурівки Юрій.

Жителька Херсона Інна вдень пішла на базар за продуктами. У той же момент російські війська вдарили по крамниці, де жінка скуплялася до вечері.

«Ні з того, ні з чого приліт. Я навіть не зрозуміла, звідки воно взялося. І там поряд крамниця була, посипалося скло. Я просто не зрозуміла, що це було. Добре, що там чоловік повз проходив і викликав швидку»– поділилась спогадами Інна.

 

Херсонка Інна.

Залишаючись у свідомості вона пригадує, як уламки снаряду прорізали стіну магазину і два з них вразили її легеню та ребро.

Місцеві лікарні зуміли стабілізувати стан постраждалих і направили їх до Миколаєва. Тут медики онкологічного диспансеру прооперували обох, бо ж поранення могли привести до смерті людей. Кожна операція тривала до півтори години. 

«Торакотомія – це завжди складна операція, вона проводиться в умовах однолегенової інтубації. В нас анестезіологи володіють цією методикою. Відключена одна легеня, на якій ми працюємо, дихає тільки друга. Операція на гортані також відноситься до ряду складних операцій через свої анатомічні складності, локалізації поруч анатомічно важливим структурами, такими як сонна артерія, верхні дихальні шляхи, верхні стравохідні шляхи»– зазначив провідний хірург Миколаївського обласного центру онкології Вадим Зовтун.

Читайте також: Як переселенці з Херсона лікуються в сусідньому Миколаєві та що радять

Усі фото: ТРК «МАРТ»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів