Пільги учасникам бойових дій на оплату комунальних послуг: хто має право та як оформити

Пільги учасникам бойових дій на оплату комунальних послуг: хто має право та як оформити

Автор: Марина Поліщук 08 Май 2024 16:00

Учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих військовослужбовців мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Це передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

ХТО МАЄ ПРАВО НА ТАКІ ПІЛЬГИ

Отримати знижку на оплату житлово-комунальних послуг можуть:

- учасники бойових дій – у розмірі 75%;
- люди з інвалідністю внаслідок війни – у розмірі 100%;
- члени сімей загиблих – у розмірі 50%.

ХТО Є ЧЛЕНОМ СІМ’Ї ПІЛЬГОВИКА:

- дружина або, відповідно, чоловік;
- їхні неповнолітні діти;
- їхні неодружені повнолітні діти, якщо вони є людьми з інвалідністю з дитинства І та ІІ груп;
- люди з інвалідністю І групи;
- той, хто проживає з людиною з інвалідністю внаслідок війни І групи, доглядає за нею (якщо людина з інвалідністю не перебуває в зареєстрованому шлюбі);
- непрацездатні батьки та особи, які знаходяться під опікою чи піклуванням того, хто має право на пільги й проживає разом з нею.

ЯК ОТРИМАТИ ПІЛЬГИ

Отримати пільги можна після отримання посвідчення учасни­ка бойових дій, статусу людини з інвалідністю внаслідок війни, або члена сім’ї загиблого.

Для оформленням пільги треба звертатися до Пенсійного фонду з двома заявами:

- перша – про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;
- друга – про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг: придбання твердого палива, скрапленого газу.

При поданні першої заяви треба надати паспорт, документи, які підтверджують право на пільгу, обліковий номер реєстраційної картки платника податків.

Як можна подати заяви:

- особисто;
- в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
- надіслати поштою;
- звернутися у виконавчі органи сільських, селищних чи міських рад територіальної громади або до військової адміністрації, чи до ЦНАПу.

Зверніть увагу! Якщо людина має пільги за кількома законами, то інформацію про неї, як пільговика, вносять до реєстру за всіма підставами, але обрати можна лише одну пільгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піхотинець може отримувати 190 тисяч гривень за місяць – уряд оновив виплати військовим ЗСУ

ВІДТЕПЕР ЗАЯВУ МОЖУТЬ ПОДАТИ ЧЛЕНИ РОДИНИ

Починаючи з травня 2024 року, подати заяву на призначення пільги на оплату житлово-комунальних послуг можуть члени родини військового. Адже через участь у бойових діях та перебування на фронті чимало військових фізично не можуть звернутися до Пенсійного фонду для призначення таких пільг.

Відповідний Порядок ухвалив Кабінет Міністрів наприкінці минулого року, повідомили в Мінсоцполітики.

Отже, якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги, із травня 2024 року це зможуть зробити за нього члени його родини. При цьому вони зможуть замість існуючих двох окремих заяв подавати єдину спрощену заяву – про взяття на облік, як пільговика, і про надання пільг. Частина інформації для призначення пільг отримуватиметься Мінсоцполітики та ПФУ шляхом обміну та взаємодії між інформаційними системами державних органів.

ЯК ОФОРМИТИ ПІЛЬГИ ДИСТАНЦІЙНО

Якщо людина не має змоги звернутися до органів Пенсійного фонду, ЦНАПу чи органів місцевого самоврядування, то можна надіслати документи поштою або ж за довіреністю це може зробити член родини. У такому разі не потрібна нотаріально завірена довіреність. Вона може бути посвідчена командиром військової частини, в якій проходить службу пільговик, або ж керівником лікувального закладу, якщо пільговик перебуває на лікуванні в стаціонарі.

ЗНИЖКИ НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО

Якщо пільговик, проживає в будинку, де відсутнє центральне опалення, то можна отримати знижку на придбання палива: скраплений газ, дрова, вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, торф паливний кусковий, а також торф’яні брикети.

Знижкою можуть скористатися й люди, які проживають з пільговиком.

Пільгу на паливо можна отримати раз на рік. Для цього треба подати такі документи:

- заяву;
- паспорт;
- документ, що підтверджує право на пільгу;
- документ, що підтверджує присвоєння ідентифікаційного номера заявника;
- довідку від підприємства чи надавача послуг про те, що житлове приміщення не забезпечене електро­, тепло­ або газопостачанням;
- довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;
- документи, які підтверджують родинний зв’язок із цими особами.

ПІЛЬГИ ГРОШИМА

Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється тільки шляхом перерахування коштів Пенсійним фондом України. Пенсіонерам гроші нараховують на пенсійний рахунок. Іншим – на банківський рахунок. Якщо немає – його створюють в Ощадбанку та повідомляють пільговику.

Якщо людина хоче отримати гроші в іншому банку чи за допомогою «Укрпошти», потрібно звернутися з відповідною заявою до органу Пенсійного фонду.

СПРОЩЕНО ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ

Щоб оформити пільги на оплату комуналки, потрібно мати посвідчення учасни­ка бойових дій, статусу людини з інвалідністю внаслідок війни, або члена сім’ї загиблого. Нещодавно в Україні було спрощено процедуру отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого захисника й захисниці, повідомили 6 травня в Мінреінтеграції.

Наразі цей статус можна отримати в місячний термін двома шляхами:

- у паперовій формі – через ЦНАП, незалежно від зареєстрованого місця проживання;
- в електронній формі – через е-кабінет порталу «Дія» або Єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт перебуває в розробці).

Для цього необхідно подати заяву із зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу. Збір відсутніх документів – це обов’язок не ветерана, ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів. Їм надано право витребувати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гаряча лінія «Гривни»: жителів Херсонщини турбує питання обіцяного перерахунку за комунальні послуги

За матеріалами Рівненського обласного ТЦК та СП, Міністерства соціальної політики та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів