В Херсоні завершується опалювальний сезон, а що з рахунками?

В Херсоні завершується опалювальний сезон, а що з рахунками?

Автор: Євген Веселов 08 Мар. 2024 14:37

Херсонська міська військова адміністрація повідомила: щоб зекономити гроші містян, планується після 20 березня завершити цьогорічний опалювальний сезон.

Як зазначено в повідомленні, за прогнозами метеослужб, наприкінці березня в Херсоні встановиться плюсова температура, без значних коливань між денною і нічною. Тому опалювальний сезон буде завершено.

«Працівники теплогенеруючих підприємств без перерв та відпочинку розпочнуть підготовку до нового опалювального сезону. Паралельно в місті проводиться робота з модернізації системи теплопостачання шляхом переходу на локальні модульні котельні для групи багатоповерхівок або встановлення поквартирного автономного опалення», - зазначили у ХМВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди в Херсоні звернутися із заявою на відключення від централізованого теплопостачання

Але херсонців турбує питання, що з виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 р. № 1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг» щодо заборони нарахування плати та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги за період з 2 березня по 11 листопада 2022 року. Тобто за період тимчасової окупації Херсонської громади.

За словами очільника МВА Романа Мрочка, відповідна постанова Кабміну набрала чинності. Усі підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, повинні здійснити перерахунки протягом березня-квітня поточного року.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НАСПРАВДІ?

На офіційному сайті АТ «Херсонська ТЕЦ» розміщено таке оголошення:

«Ми звертаємо увагу на важливість закріплених у постанові норм та прагнемо якнайшвидше зробити перерахунок. Тож споживачі, які відносяться до категорії «населення», мають побачити цього місяця в платіжках таку інформацію: коригування споживання ТЕ та абонентського обслуговування за період окупації.

Відповідно до роз’яснень Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, розмір плати продовжуватиме обліковуватись на підприємстві поза балансом, для списання плати за житлово-комунальні послуги, нарахованої раніше споживачам (за період окупації), чи заборгованості за ці послуги, наразі відсутні законодавчі підстави.

Отже, для отримання більш детальної інформації, можна нам надати письмове звернення. Нагадуємо пошту для електронних звернень tec.kanc@gmail.com», - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глухий кут опалювального сезону в Херсоні: боргам за тепло немає кінця й краю

Натомість у березні споживачі продовжують отримувати рахунки за старою формою, де нічого не зазначено про перерахунок. Як саме він відбуватиметься та відображатиметься, поки не відомо. Судячи з роз’яснення: «для списання плати за житлово-комунальні послуги, нарахованої раніше споживачам (за період окупації), чи заборгованості за ці послуги, наразі відсутні законодавчі підстави».

Отже як бути споживачу, який сумлінно сплачував рахунки у період окупації – неясно.

Більше того, зовсім не зрозуміла ситуація з комерційними споживачами. Їм продовжують надходити платіжки з великими сумами заборгованості за період окупації, і справи вже передані до суду. Невже підприємці не можуть розраховувати на ті ж умови, що й населення?

На сайті «Херсонтеплоенерго» взагалі немає інформації про постанову Кабміну, яка мала би захистити споживачів.

Тож опалювальний сезон майже завершений, сплачувати за нього доведеться, адже постанова уряду стосується лише періоду окупації. А що зі сплаченими «окупаційними рахунками» – поки невідомо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення вартості електроенергії в Україні поки не буде

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів