Переселенці з Херсона відкрили кафе в Одесі. До цього бізнес протягом 6 років вдало працював у рідному місті. Вони планували розширення кав'ярні, але довелося згорнути справу. Історію про релокацію бізнесу розповідає «5 канал».
Більшість рецептів десертів у кав’ярні власноруч розробляла переселенка з Херсона та співзасновниця закладу Валерія Вечєрікова. До війни кав'ярня-кондитерська була надзвичайно популярною у рідному Херсоні. У березні торік планували відкривати філію. Утім, усі плани зламали рашисти.
«12 січня заплатили 50% за квартиру, хотіли переїхати, нарешті знайшли будинок, а тепер там розбиті вікна, дай бог залишиться цілим. Виїхали тому що вибухи, ось ті, які наставляють на тебе зброю, змушують роздягнутися до пояса, дивляться татуювання. Вигнали, забрали й розповідають, що прийшли звільняти», – каже власник закладу Денис Вечєріков.
Під час окупації кав'ярня деякий час працювала. Власники не хотіли залишати кондитерів без зарплат. Але вже тоді почалися проблеми з доставкою продуктів.
«Ми продумували, що є в наявності в місті, переробили купу рецептів, якихось технологічних карт, щоб можна було працювати якось далі. Ми допомагали також нашій команді, адже могли видавати кошти, гривню, це була дуже важлива місія», – розповіла бренд-шеф закладу Валерія Вечєрікова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі загинули діти – трагедія сталася в родині переселенців із Херсона
Власники кажуть, що кав'ярня розташовувалася осторонь фасадних місць, тож окупанти проходили повз. Іншим закладам пощастило менше.
«Почали мародерити, почали руйнувати заклади, вітрини, виносили просто все. До нас прийшли й сказали готувати якісь документи, переоформлення. Ми жодним чином не підтримали це», – додала Валерія.
Саме в окупації народився десерт, який став візитівкою закладу, – легендарний херсонський кавун.
«Цукати з кавунової кірки, лимонний мус, шоколадна оболонка і дуже велика соковита серединка з кавунового пюре. Місто було в окупації, коли майже нічого не було, були наші місцеві ягоди і фрукти, було багато кавунів і мало куди їх могли доставити», – пригадали у закладі.
Поки родина чекає повернення додому, вирішили відкрити бізнес в Одесі, куди евакуювалися. Під обстрілами вивезли обладнання, у знайомих позичили близько 10 тисяч доларів та скликали команду кондитерів.
«Зібрали всіх дівчат, які працювали в Херсоні. Продовжуємо. У мене навіть жодних сумнівів не було, що ми готові працювати. Ми були готові працювати навіть на одному ентузіазмі, аби запустити», – сказала старший кондитер Діана Найденко.
Тепер кондитери навіть готові розширювати штат. Адже у херсонську кав'ярню почали навідуватися не лише переселенці, а й місцеві. Хоча кав'ярню-кондитерську відкрили лише тиждень тому, тут уже продають понад 200 різноманітних десертів щодня. Підтримати переселенців приходять не тільки колишні жителі Херсона, а й пересічні одесити.
«Дуже складно відкривати щось нове, а якщо ти десь освоївся і треба міняти, переїжджати, знайомитися… Але в нас це викликає набагато більше захоплення. Ми, звісно, чекаємо херсонських кавунчиків, справжніх, але поки задовольняємося мусовим десертом», – поділилася відвідувачка закладу Софія Пекарюк.
У найближчих планах рестораторів – відкрити літній майданчик, аби насолоджуватися кавою та десертами просто неба.
Ольга Дунська, «5 канал»
Тэги: