Окремі відділення та цілі лікарні під землею – реалії Херсонщини

Окремі відділення та цілі лікарні під землею – реалії Херсонщини

Автор: Ян Ярчук 07 Апр. 2024 15:40

7 квітня, у Всесвітній день здоровʼя, розповідаємо про те, як Великоолександрівська лікарня відновлюється після окупації, а також про проєкти у сфері медицини на 2024 рік.

“Гривна” писала, що окупанти знищили на Херсонщині 29 закладів охорони здоров’я повністю, ще 110 лікарень побиті ворожими снарядами. Загалом 80% медзакладів області були зруйновані чи пошкоджені внаслідок російської військової агресії. 

Серед них і лікарня у Великій Олександрівці. Як повідомив 7 квітня начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, наразі триває процес відновлення лікарні. Оскільки після деокупації там були пошкоджені вікна, покрівля, а медичне обладнання – розграбоване.

Він наголосив, що для відновлення громада, зокрема, залучає кошти донорів та розповів на якому етапі проєкт зараз: 

“Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine допоміг облаштувати в поліклініці гінекологічний кабінет з врахуванням потреб маломобільних людей. Чимало робіт виконано за підтримки Комітету Червоного Хреста. Нині благодійники взяли на себе ремонт ліфтової шахти в хірургічному відділенні. Бо тут в укритті планують облаштувати операційну. Триває ремонт тепломереж та оснащення лікарні необхідним обладнанням. Медзаклад отримав холодильник для зберігання крові, плазми та лікарських засобів”

За словами Прокудіна, у планах також зробити ремонт підвальних приміщень, що використовуватимуть під укриття.

Як раніше повідомляла “Гривна” у 2024 році у Херсоні планують завершити будівництво підземних медзакладів. Це – три проєкти, що мають бути реалізовані до кінця цього року: підземна лікарня, підземний пологовий будинок і центр крові.

Наприкінці березня в інтерв’ю виданню “Вгору” Олександр Прокудін зазначив, що проєкт підземної лікарні пройшов експертизу та вже заплановані договори, за якими виконуватиметься будівництво. Пологовий будинок та центр крові – у процесі проєктування.

Пізніше видання “МОСТ” опублікувало інформацію, що Департамент розвитку територій Херсонської ОДА замовив розробку проєкту капітального ремонту підвальних приміщень Херсонського центру крові. Посилаючись на інформацію на порталі державних закупівель “Prozorro”, видання пише, що вартість розробки – 344 029 гривень, а джерелом фінансування проєкту є місцевий бюджет.

Начальник Херсонської МВА Роман Мрочко озвучував, що реалізацію проєкту з побудови підземної лікарні можна було б розвивати з румунськими партнерами. Про це він сказав у лютому, після візиту до Херсона парламентської делегації.

“У галузі медицини за підтримки міжнародних партнерів наразі реалізовуються 3 проєкти – побудова підземних пологового будинку, лікарні і центру крові. Ми могли би і з румунською стороною розвивати співпрацю у цього напрямку, скажімо на рівні дитячих лікарень”, – наголосив тоді Роман Мрочко.

Зазначимо, що у Херсонському обласному центрі служби крові є постійна потреба у донорах крові. Наразі на 8 квітня є гостра потреба у донорах з негативними групами крові, про це повідомили у Херсонській МВА. Центр працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 12:30.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти поцілили в око: у Львові лікарі відновлюють обличчя жительки Голопристанської громади

Головне фото з фейсбук-сторінки начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів