Одеський тероборонівець – про штурми Миколаївщини та найважчий бойовий досвід, який отримав на південному напрямку

Одеський тероборонівець – про штурми Миколаївщини та найважчий бойовий досвід, який отримав на південному напрямку

Автор: Дарина Лапіна 01 Апр. 2024 14:35

Продовжуємо публікувати  історії українців, що стали на захист Батьківщини від російських загарбників. Айтівець, який прийшов до війська солдатом-стрільцем у березні 2022 року, нині є заступником з морально-психологічного забезпечення командира роти, і зараз зі своїм підрозділом він виходить на найважчі завдання. 

«Найлютіший МПЗшник Півдня» - так командир роти жартома називає свого заступника з МПЗ В’ячеслава у 220-му батальйоні 126 окрема бригада територіальної оборони міста Одеса. Таку характеристику В’ячеслав отримав завдяки сміливості та відчайдушності. Історію військового опублікували на сторінці 126 окремої бригади ТрО Одеси. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У військкоматі відмовляли тричі: історія медпрацівниці, яка служить в херсонській бригаді тер оборони

До війська IT-спеціаліст В’ячеслав прийшов солдатом-стрільцем у березні 2022 року. Перший бойовий досвід отримав у штурмах на Миколаївщині, там зазнав поранення. Під час реабілітації пройшов навчання і повернувся вже на посаду заступника з морально-психологічного забезпечення.

«Це був новий виклик для мене. Розумієте, ми всі добровольці, прийшли до війська майже одночасно. У всіх за плечима цивільне життя. І ти спочатку служиш як солдат з цими людьми, а потім повертаєшся до них вже у якості офіцера. Посаду треба було опановувати на ходу, адже бойові завдання ніхто не скасовував», – розповідає В’ячеслав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія одеської поліцейської, яка служила в Бахмуті та Маріуполі, а тепер виконує завдання в Херсоні

Військовий зізнається, що на південному напрямку отримав найважчий бойовий досвід.

«Я побачив те, чого не бачив за все своє попереднє життя. Та кількість заліза, яка там літає, безкінечні вибухи, від яких вібрує все довкола… Це просто неможливо описати словами. А найголовніше – я побачив людей-титанів, які у цивільному житті працювали на звичайних роботах, займалися буденними справами, а тут, під цілодобовими авіаційними та артилерійськими ударами, робили просто героїчні речі», – говорить В’ячеслав.

Фішкою «найлютішого МПЗшника» є лекції з історії, які він проводить для побратимів. В’ячеслав, міжнародник за освітою, щиро переконаний, що ворог використовує проти нас не лише озброєння, а й інформацію:

«Важливо не дати росіянам заповнити інформаційний простір своїми наративами, тому працюю і в цьому напрямку. Ми спілкуємося з хлопцями, говоримо про шлях до незалежності, який пройшов наш народ. Про те, що наше прагнення до свободи з’явилося не на порожньому місці. Розбираємо певні моменти з військової історії України, розкриваємо суть символіки, яку ми використовуємо в бригаді».

Фото: СтратКом ЗСУ.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів