Нічого святого: на Херсонщині ворог понівечив понад 55 храмів

З початку повномасштабного вторгнення під обстріли окупантів потрапили близько 530 релігійних споруд. Зокрема на Херсонщині пошкоджень зазнали понад 55 храмів. Майже чверть пошкоджених окупантами храмів вже неможливо використовувати – вони зазнали або дуже важких руйнувань або ж зруйновані повністю.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив релігієзнавець, керівник проєкту «Релігія в огні»  Руслан Халіков.

«Якщо казати про пошкоджені внаслідок бойових дій релігійні споруди, то, безумовно, найбільша кількість таких споруд в регіонах, де відбуваються бойові дії. На сьогодні ми нарахували приблизно 530 релігійних споруд, які потрапили під обстріл. І деякі з них потрапили по кілька разів під обстріли і потім зрештою були зруйновані», – зазначив Руслан Халіков.

 

Пошкоджена будівля церкви в селі Золота Балка, 9 листопада 2023 р. Фото: ХОВА

6 лютого 2023 року армія рф обстріляла храм у мікрорайоні Корабел у Херсоні.

Найбільше пошкоджених релігійних споруд у Донецькій області – понад 100.  В Київській області пошкоджено понад 80 релігійних споруд, в Луганській та Харківській областях – понад 60, в Херсонській – понад 55, в Запорізькій – понад 30. Десятки релігійних споруд пошкоджено в Сумській, Чернігівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Під обстріли також потрапляли храми і у віддалених від фронту областях – Тернопільській, Одеській Житомирській, Вінницькій областях.

За словами Руслана Халікова, близько половини від усіх пошкоджених ворогом релігійних споруд – храми Української православної церкви. Під обстріли також потрапляють дуже багато протестантських релігійних споруд – близько третини від зафіксованих випадків. Також зафіксовані випадки обстрілів юдейських, мусульманських, індуїстських релігійних споруд.

Раніше «Гривна» повідомляла, що окупанти двічі обстріляли Свято-Катериненський собор – один із найстаріших православних храмів Херсона.

Головна світлина: пошкоджена будівля храму на Острові в Херсоні, 9 листопада 2023 р. Фото: ХОВА

Пов'язані записи

Історія жителя Каховки, якого окупаційний суд хоче запроторити в колонію суворого режиму

Пів місяця тому окупаційний суд оголосив вирок 20-річному жителю Херсонщини Кирилу Розумєю – 11 років колонії суворого режиму. До затримання хлопця причетний колаборант із місцевих жителів. Історію Кирила, якому на…

Село як полотно: історія художниці з Херсонщини, яка розмалювала власну оселю, місцеву школу та зупинки

Наталія Щеглова, жителька одного з сіл на правобережжі Херсонщини, вирізняється своєю неймовірною здатністю перетворювати звичайні речі на справжні твори мистецтва. Художниця розмалювала фасад місцевої школи, зупинки громадського транспорту, електроопори та…