Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2023 15:15

Вода, яка витікає з Каховського водосховища через підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС, має токсичні властивості, а також загострила мінну небезпеку в районі підтоплень.

Унаслідок підриву Каховської гідроелектростанції в Дніпро витекло понад 150 тонн машинного мастила. Про це повідомили під час засідання РНБО, ідеться на сайті Офісу Президента.

Більш того, спікери під час засідання додали, що існує ризик вдвічі більшого забруднення.

«Членів РНБО поінформували, що у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн», – зазначено в повідомленні.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль каже, що у воду потрапили 460 тонн турбінного масла.

«В турбінах і трансформаторах Каховської ГЕС знаходилось 460 тонн турбінного та трансформаторного мастила. Вся ця кількість потрапила у воду. Поки що ми не маємо інформації, чи відбувся розлив, чи поки що трансформаторні обладнання і замкнені єдності витримали і не весь витік відбувся», - заявив Шмигаль на засіданні державної комісії ТЕБ і НС, яка зібралася 6 червня через підрив Каховської ГЕС, пише УНН.

Отже, вода, що стікає вниз по Дніпру, має токсичні властивості, що негативно впливають на місцеву екологію. Машинне мастило має довгий період розладу. Його наявність у ґрунті та воді може призвести до масової загибелі риби та інших тварин.


Міни у воді поблизу підірваної греблі Каховської ГЕС, 6 червня 2023 р. Фото з відкритих джерел

Крім того, через потоки води поблизу житлових районів уже вибухають міни, залишені окупантами. Про загострення мінної небезпеки в районі підтоплень поблизу Каховської ГЕС повідомило Міністерство оборони:

«Попереджаємо місцеве населення у зоні підтоплення про підвищену небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Ворожі мінні загородження опинились під водою та можуть бути знесені потоками».

За даними Міноборони, протипіхотні міни, які потрапили у воду після підриву Каховської ГЕС та значного підйому рівня води, може прибивати до берега чи інших об'єктів, через які вони можуть здетонувати.

У місцевих пабліках та соцмережах очевидці вже поширюють світлини та відео російських мін, які можуть вибухнути. Деякі з них детонують у воді.


Детонація мін у воді поблизу підірваної греблі Каховської ГЕС, 6 червня 2023 р. Скріншот з відео

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів