«Не рекомендую їсти морепродукти й рибу, виловлені біля Одеси» - науковець про наслідки підриву Каховської ГЕС

«Не рекомендую їсти морепродукти й рибу, виловлені біля Одеси» - науковець про наслідки підриву Каховської ГЕС

Автор: Ганна Власенко 02 Ноября 2023 08:00

Руйнування Каховської греблі стало одним із наймасштабніших ударів по довкіллю України. У Чорне море та дельту Дніпра потрапило близько 15 млрд кубічних метрів прісної води. Це порушило їхні екосистеми та призвело до значного опріснення Чорного моря. Крім цього, у Чорному морі через війну та підрив Каховської ГЕС в Україні загинули близько 1000 дельфінів. Це, безперечно, екоцид росіян.

Після підриву російськими загарбниками Каховської ГЕС пройшло вже майже 5 місяців. Як змінилося Чорне море та що впливає на його очищення?

Про проблеми Чорного моря під час брифінгу в «Медіацентрі Україна – Одеса» розповів директор Українського національного центру екології моря Віктор Коморін.

“В результаті аварійної ситуації (підрив дамби Каховської ГЕС – ред.) токсичні речовини, як то метали, хімічні й нафтопродукти, швидко попали в Чорне море. Спочатку загинуло багато тварин. Ми весь цей час робили аналізи мертвих мідій, кефалі, дельфінів. Як виявилося, у деяких випадках концентрація речовин в сотні та тисячі разів була вище допустимої норми”, – зазначив науковець. 

Більше всього постраждали мідії, дельфіни й риба в північно-західній частині Чорного моря.

“В одного з мертвих дельфінів ми знайшли в шлунку багато риби, тобто він активно полював перед смертю, ловив рибу, яка виявилася отруєною. Від того й помер”, – розповів Віктор Коморін.

Вчений додав, що сьогоднішні штормові морські вітри з одного боку очищують море, а з іншого - піднімають отруйні речовини на поверхню. Тому не можна їсти рибу, виловлену саме в північно-західній частині Чорного моря.

“Не рекомендую їсти морепродукти й рибу, яку було зловлено біля одеського узбережжя. Це стосується і мідій та рапанів – вони також небезпечні для вживання в їжу. Крім того, риба мігрує по всьому Чорному морю – тому катастрофа вплинула й на сусідні країни”, – зазначив Віктор Коморін.

Війна триває, у море потрапляє ракетне пальне від збитих ракет, і як це все вплине на екосистеми Чорного моря на зараз спрогнозувати неможливо.

Нещодавно «Гривна» оприлюднила експрес-оцінку програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Наслідки екокатастрофи від теракту армії рф на Каховській ГЕС викликають в ООН занепокоєння.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів