Найбільше українських підприємств було окуповано на Херсонщині – майже 4000
Знищений у Херсоні ТРЦ «Фабрика»

Найбільше українських підприємств було окуповано на Херсонщині – майже 4000

Автор: Марина Поліщук 11 Ноября 2022 10:20

Місяць тому стало відомо про захоплення пивного заводу «Дрофа» в Херсоні. Керував захопленням відомий місцевий колаборант, заступник гауляйтера Херсонщини Ігор Сємєнчев. І таких окупованих підприємств на Херсонщині, за даними Київської школи економіки, – майже 4000. Це найбільша кількість серед усіх окупованих регіонів України. На деяких із захоплених підприємств області окупанти намагалися відновити виробництво, але не змогли, тому почали вивозити обладнання та знищувати...

В окупації – компанії-мільярдери

Найбільше підприємств було окуповано в Херсонській області – майже 4000. Про це пише LIGA.net, посилаючись на даних проєкту «Росія заплатить» Київської школи економіки.

Загалом на окупованих територіях перебуває понад 9500 українських юридичних осіб. З них 15 – у минулому компанії-мільярдери (річний дохід за 2020 рік перевищив 1 млрд грн). Серед них – «Херсонобленерго» та «Херсонська обласна енергопостачальна компанія». Окрім них, у списку великих підприємств – ТОВ «Рошен-Херсон» і Херсонська ТЕЦ, а також торговельні мережі та заводи.

Найбільше підприємств окуповано у Херсонській області – 3900, стверджують у Київській школі економіки. Ще 2225 – на окупованій частині Донецької області. На окупованому Запоріжжі знаходиться 1907 компаній, на Луганщині – 1386. Статус і обсяг руйнувань більшості з них невідомий.

Кількість активів окупованих 3900 підприємств Херсонщини – понад 90% усіх зареєстрованих компаній в області. Найбільші активи області – постачальники електроенергії та газу, виробник коньяків «Таврія» та продавець будматеріалів «Строй Опт». Також у цьому списку – виробники вітрової електроенергії «Віндкрафт» та «Енерджи вуд», «Завод крупних електричних машин», Херсонська ТЕЦ, низка торгових домів та Каховський завод електрозварювання.

Відновити роботу не вийшло, тому знищують

Російські окупанти намагалися відновити роботу деяких захоплених ними підприємств Херсонської області. Але це їм так і не вдалося. Як пише Центр журналістських розслідувань, ідеться про такі підприємства:

- ПрАТ «Чумак» (Каховка),

- ТОВ «АТ «Каргілл», місцева філія (Каховка),

- ТОВ «Дунапак Таврія» (Олешки),

- ТОВ «Енерджи Продакт», відомий також як «Газобетон Каховка» (Нова Каховка),

- ТОВ «Каховка Протеїн Агро» (Нова Каховка).

Ці та інші підприємства Херсонщини загарбники передали в «тимчасове управління» підконтрольних Росії фірм. Однак насправді там відбувається тотальне розграбування і знищення. Відповідальним за їхнє розграбування московські куратори призначили «заступника голови» окупаційної адміністрації Херсонщини «з майнових, торговельних відносин і промислової політики», колаборанта Ігоря Сємєнчева-молодшого.

«ЧУМАК». Із заводу «Чумак» окупанти викрали весь транспорт, обладнання, а також усі запаси готової продукції. За приблизними підрахунками, їх було щонайменше на 36 млн грн. Також вони вигребли всі залишки готівки, вирученої за продаж раніше виготовленої продукції. 

«Ще в вересні-жовтні вони обіцяли запустити виробництво, навіть оголошували набір працівників. Однак їм так і не вдалося відновити роботу підприємства, яке значною мірою розраховане на імпортну сировину і яким можуть управляти лише спеціально навчені люди. Тому росіяни вирішили просто розграбувати «Чумак» і зараз, вочевидь, готуються до його остаточного знищення», – розповіли Центру журналістських розслідувань жителі Каховки.

На початку жовтня окупанти передали ПрАТ «Чумак» в «тимчасове управління» створеному цього літа ООО «Олива Групп» (Сімферополь). Як вказано в російських реєстрах, це підприємство займається переробкою і консервуванням м’яса. 

«ДУНАПАК ТАВРІЯ». Розграбували й розташоване в Олешках ТОВ «Дунапак Таврія», яке займалося виготовленням екологічно чистої упаковки. Оскільки це підприємство працювало виключно з імпортної сировини, росіянам так і не вдалося запустити обладнання.

За словами співробітників, частину майна загарбники вкрали, а частину – знищили. Приміром, вони не змогли зняти великий монітор в одному з кабінетів, тож просто розтрощили його.

«ТАВРІЯ». Кілька днів тому стало відомо, що з коньячного заводу «Таврія», що розташований у Новій Каховці, російські загарбники вночі вивозили обладнання. Про це «Укрінформу» розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

«Заїхало на завод дуже багато транспорту. Як мені повідомили, майже всю ніч транспорт з території підприємства виїздив і вивозив накриті брезентом вантажі», – зазначив міський голова.

Він припускає, що викрасти з підприємства загарбники могли автоматичні лінії розливу та найбільшу цінність – спирти для унікального колекційного коньяку.

Збитки українській промисловості

За даними Київської школи економіки, загальні збитки українській промисловості вже перевищили $ 9,9 млрд. Окупанти знищили 17 і пошкодили понад 50 українських виробництв-гігантів. 

Серед найбільших знищених активів – маріупольські комбінати ім. Ілліча та Азовсталь, Кременчуцький НПЗ, харківський завод Phillip Morris та будівельник газових турбін «Зоря-Машпроєкт». 

Найбільші компанії, які зазнали пошкоджень: «Авдіївський коксохімічний завод», комплекс Sandora, ПАТ «Мотор Січ», ДП «Антонов» та агровиробник «ОптімусАгро Трейд». Також у списку постраждалих – Одеський НПЗ та склад компанії «Фармак».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів