Насильницька паспортизація, додаткові пости, прихована мобілізація: Гуменюк – про ситуацію на ТОТ

Насильницька паспортизація, додаткові пости, прихована мобілізація: Гуменюк – про ситуацію на ТОТ

Автор: Ганна Власенко 29 Янв. 2024 18:20

Напередодні виборів в рф окупанти на тимчасово окупованих територіях, зокрема на Херсонщині, чинять тиск на людей та проводять насильницьку паспортизацію. Для цього ворог розгорнув додаткові контрольні заходи.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, полковник Наталя Гуменюк.

«Тиск чиниться на людей. В тому числі найпотужніша робота проводиться щодо насильницької паспортизації, оскільки для проведення виборів, зокрема на тимчасово окупованих територіях, їм дуже потрібно сформувати ефект згоди електорату. Відповідно розгорнуті додаткові пости на в’їзді і виїзді з Херсонської області, в Крим і в зворотному напрямку. Будь-які інші фільтраційні заходи спрямовані на те, щоб виявляти максимально людей, які ще не отримали російських «червоних книжечок», паспорту зокрема, і не перейшли в так зване російське громадянство», – пояснила Наталя Гуменюк.

Крім того, зазначила вона, проводяться і заходи прихованої мобілізації.

«Під час додаткових контрольних заходів виявляються чоловіки призовного віку, які також беруться на облік, і в тому числі одразу переправляються для формування загонів так званої територіальної оборони кожного населеного пункту, звідки потім переходять фактично в ресурс тих підрозділів окупантів, які є на лівому березі для поповнення після втрат», – додала Наталя Гуменюк.

Читайте також: Переважна більшість жителів Нової Каховки, попри важкий психологічний стан, чекають на деокупацію

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів