Не лікують та депортують: окупанти на Херсонщині не припиняють знущання з українців

Не лікують та депортують: окупанти на Херсонщині не припиняють знущання з українців

Автор: Ганна Власенко 04 Декабря 2023 12:00

Окупанти на лівобережжі Херсонщини продовжують знущання з українців. Із-за провальної кампанії з паспортизації, опору населення, вдалих дій підпілля та Сил оборони окупанти та колаборанти нервують, проте не припиняють вчинення злочинних дій  та порушень норм гуманітарного права.

За даними Центру нацспротиву, медичні заклади на лівобережжі Херсонщини рашисти використовують виключно для потреб своєї армії. Росіяни обмежують доступ цивільного населення до медичних послуг за місцем проживання, оскільки основна увага працівників медичного закладу зосереджена на поранених окупантів. 

Від таких дій особливо страждають люди похилого віку та діти, які в силу різних обставин не змогли виїхати з окупованих районів. А з 1 січня 2024 року ворог взагалі відмовляється надавати медичні послуги українцям, які відмовилися отримувати паспорт рф.

Також ворог на тимчасово окупованих територіях продовжує політику переселення українців. Лише за місяць на ТОТ Херсонщини росіяни депортували сто українців. Депортація відбувається під виглядом «евакуації». Але списки «евакуації» подаються з мешканців ТОТ, яких росіяни підозрюють в нелояльності .

Як повідомляють російські ЗМІ, «евакуюють» мешканців Херсонщини у два регіон арф – Ростовську область та Ставропольський край. Наразі до Ростовської області депортовано 52 жителя Херсонщини, до Ставропілля – 47.

Як нещодавно повідомляла «Гривна», окупаційні адміністрації на тимчасово захоплених територіях України отримали вказівку підготувати нові списки дітей, які не мають опікунства, для їхньої подальшої депортації.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів