Запорізька, Херсонська, Одеська та Миколаївська області відносяться до першої групи ризику щодо можливості спалаху холери. Зокрема це пов’язано з руйнацією водосховищ через військову агресію рф. Внаслідок дій окупантів на українських територіях місцеві жителі подекуди залишаються без якісного водопостачання.
Про це 31 травня під час брифінгу розповів директор Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Клочко.
«Холера для нашої області дуже актуальна, оскільки, нагадаю, у 1994-1995 роках холера нашої області склала 78% від холери всієї Європи. Щорічно у світі понад 500 тисяч людей хворіє на холеру. Миколаївська область відноситься до першої групи ризику щодо можливості проявів цієї інфекції. А також Запорізька, Одеська, Херсонська області», - повідомив Володимир Клочко.
Він також заявив, що працівники облцентру контролю та профілактики хвороб МОЗ дуже стурбовані тим, що зараз відбувається на деокупованих територіях Миколаївщини, а саме в Снігурівці.
«Там є величезна проблема. Ми постійно її відслідковуємо, це проблема номер один. Завдяки військовій адміністрації там створені альтернативні джерела (питної води – авт.), оскільки після підриву Каховської ГЕС там відбулося забруднення всієї акваторії, та зокрема джерел підземних, які надавали воду. На сьогодні велика кількість проведених там досліджень не відповідали вимогам (від 42% до 54% в залежності від водойм). Це є певний ризик», - зауважив Володимир Клочко.
За його словами, з моменту підтоплення працівники Центру відібрали 705 проб води на холеру в Снігурівці і в 42% знаходився не аглютинуючий холерний вібріон. Володимир Клочко відмітив, що цей вібріон не є патогенним, але такі результати – це привід бути обачнішим, зокрема і під час вибору водойми для відпочинку влітку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спалах холери: кремлівські ставленики замовчують наслідки підриву Каховської ГЕС на окупованій частині Херсонщини
«І до жителів Снігурівки, і до жителів всієї області я звертаюсь з проханням – з обережністю використовувати річки для купання. Оскільки є передумови такі, що якщо 16 градусів (з позначкою плюс – авт.) і вище буде вода, то холерний вібріон розвивається дуже швидко», - відмітив директор Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Разом з тим Володимир Клочко наголосив, що працівники центру будуть вести постійний моніторинг якості води у водоймах, які військова адміністрація визначить, як рекреаційні зони для внутрішнього відпочинку.
Рекомендації центру будуть публікуватись на сайті установи, а також на її сторінці в соцмережах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курортний сезон на Миколаївщині: відпочинок на воді буде, але є нюанси
Фото ілюстративне.
Тэги: