Курортний сезон на Миколаївщині: відпочинок на воді буде, але є нюанси

Курортний сезон на Миколаївщині: відпочинок на воді буде, але є нюанси

Автор: Дарина Лапіна 17 Май 2024 09:30

Цьогоріч офіційно курортний сезон на Миколаївщині розпочнеться 1 червня. Однак не всі туристичні локації будуть відкриті для відвідувачів, адже причорноморські курорти області і досі залишаються потенційно небезпечними для туристів з декількох причин.

Говорити напевно яким буде туристичний сезон на Миколаївщині у 2024 році ще зарано, заявив в ефірі програми «Українського радіо» «Радіодень» заступник голови Миколаївської ОВА з питань туризму Микола Марінов. 

Та разом з тим, чиновник нагадав, що причорноморські курорти області залишаються небезпечними для відвідувачів та продовжать бути закритими, і Микола Марінов ще раз пояснив чому.

«На жаль, у нас морське узбережжя закрите. По-перше, через присутність ворога на Кінбурнській косі, з якої він дістає до будь-якої точки нашого узбережжя. І по-друге, через те, що наші ділянки морського узбережжя є десантно-небезпечними, тому вони є першою лінією оборони і не можуть використовуватись для відпочинку», - пояснив Микола Марінов.

За його словами, готелям, що знаходяться в курортних зонах, не заборонятимуть відкриватись, але гості закладів не матимуть доступу до моря.  

«Готелі, які є в курортних зонах, можуть відкриватися, якщо в них там є басейни якісь чи щось інше. Але вони мають розуміти, що їхні відвідувачі не будуть допущенні до узбережжя і до пляжу взагалі», - підсумував заступник голови Миколаївської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курортний сезон-2024: чи відкриють пляжі Одещини цього року?

Та за його словами, відпочинок на воді на Миколаївщині в цьому курортному сезоні все ж можливий, але на внутрішніх водоймах області – озерах, лиманах, річках. Право визначити, які з них будуть доступні для відпочивальників, є у органів місцевого самоврядування. Однак перед відкриттям локації необхідно її дослідити на наявність вибухонебезпечних предметів.

Ландшафтний парк «Тилігульський», фото із сайту «Мандруй Миколаївщиною»

Та окрім відпочинку біля водойм Миколаївщина має багато інших місць відпочинку, які можуть зацікавити туристів. Детальніше про них та про те, де в області буде категорично заборонено відпочивати розповів  керівник управління з питань туризму та курортів Миколаївської ОВА Роман Мамчур.

«Заборонено для відвідування берегова лінія від села Коблеве до мису Очаківського, тому що вони непридатні до купання та відпочинку на воді. Але туристи матимуть можливість відпочити у ландшафтному парку «Тилігульський», у межах зони відпочинку Коблеве, на Мигіївських порогах, в Актівському каньйоні, Трикратському лісі, на внутрішніх водоймах», - розповів чиновник.

Трикратський ліс, фото: журнал «Моя Україна»

Микола Мамчур також зауважив, що за останні роки туристичний потік в області знизився на 80 відсотків. Так, в 2021 році Миколаївську область відвідало близько 2,3 млн людей. Для порівняння – в 2023 році цей показник становив близько 120 тис. туристів.

Актівський каньйон, фото Романа Маленкова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крутіший, ніж у Маямі: одеський пляж посів 27 місце серед ста найкращих пляжів світу

Головна світлина ілюстративна з відкритих джерел. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів