Автор: Євген Веселов 04 Августа 2022 15:00

Міськрада позбавить зрадника Ромаскевича звання «Почесний громадянин Херсона»

Міськрада позбавить зрадника Ромаскевича звання «Почесний громадянин Херсона»

На минулому тижні на фейковому форумі «Ми разом з росією» головний санітарний лікар Херсонської області, почесний громадянин Херсона, кавалер ордену «За заслуги» III ступеню Юрій Ромаскевич публічно підтримав військову агресію росії проти України і захоплення росією частини Херсонської області, тобто кажучи простою мовою – став зрадником.


Звісно, після всього цього постало питання позбавлення «потомка руського офіцера», як сам себе назвав Ромаскевич, всіх отриманих зрадником українських відзнак. Доволі оперативно відреагувала на це Херсонська міська рада. Так, як зазначено на сторінці ради в соціальній мережі, міськрада розгляне питання позбавлення Юрія Ромаскевича звання "Почесного громадянина міста Херсон":


«Під час заходу «Ми разом з росією» він зробив низку заяв на підтримку дій країни-агресора.


Як прописано у Статуті нашої міської територіальної громади, Почесний громадянин міста Херсона може бути позбавлений цього високого звання, якщо він своєю поведінкою дискредитує себе перед територіальною громадою, а також у разі порушення ним Конституції та законів України, що доведено в установленому законом порядку.


Поведінка та заяви пана Ромаскевича обурюють і жодним чином не відповідають такому високому званню. Тому одразу після нашої перемоги ми піднімемо питання про позбавлення його звання "Почесний громадянин" - заявила тимчасово виконуюча повноваження Херсонського міського голови Галина Лугова.


Згідно Статуту громади, питання щодо позбавлення звання вирішується на пленарному засіданні сесії міської ради. У разі позитивного рішення депутатів, звання позбавлять з моменту фіксації його зради.


Особа, позбавлена звання «Почесний громадянин міста Херсона», втрачає права та соціальні пільги, та має повернути всі атрибути до міської ради.


Також буде підняте питання щодо внесення змін до Положення про присвоєння звання Почесного громадянина щодо повного відшкодування містянам коштів особами, які скомпрометували гідне звання».


Хочемо зазначити, що у своїх матеріалах ми неодноразово піднімали питання позбавлення державних нагород і почесних відзнак колоборантів, публічно перешедших на бік російських окупантів.


Реакція тимчасово виконуючої обов’язки міського голови Херсона - єдиний відомий випадок, коли влада відреагувала на необхідність позбавлення зрадника почесної відзнаки. Правда, ця заява Галини Лугової, скоріш, політична, бо сесія міської ради може бути зібрана лише після завершення дії воєнного стану в Україні.


Гауляйтер Сальдо, його заступник Булюк і той же Ромаскевич мають державні ордени і відомчі відзнаки. Звісно, потрібно витримати процедуру позбавлення, але на шостий місяць війни відсутня будь яка інформація навіть про порушення питання позбавлення державних нагород щодо Сальдо і Булюка.


Багато колоборантів мають місцеві відзнаки – почесні грамоти та подяки від Херсонської ОДА та Херсонської облради, як той же Ромаскевич, і знову жодної інформації про порушення питання про позбавлення.


Чекаємо принаймні політичних заяв.

У окупованому Херсоні діти знайшли гранатомет, і він вистрілив в їхніх руках (відео)

Окупанти в Херсоні змогли сформувати лише 3 школи та 10 садочків – педагоги відмовляються від співпраці

Падіння Стремоусова: у херсонського зрадника - великі проблеми, він відчайдушно намагається втриматися в окупаційній владі

Підтверджено ще одну ракетну атаку по Антонівському мосту