Мільйонні борги за рекламу в Херсоні: чому підприємці ігнорують владу

Мільйонні борги за рекламу в Херсоні: чому підприємці ігнорують владу

Автор: Євген Веселов 09 Май 2024 08:00

Підприємці, які працюють на ринку зовнішньої реклами в Херсоні, заборгували бюджету понад 2,2 млн гривень – за тимчасове користування землею під носіями станом на 1 березня 2022 року, тобто ще до початку окупації міста. Влада готує судові позови.

Про це стало відомо за результатами апаратної наради, яку провів начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко.

«У Херсоні було встановлено близько тисячі носіїв зовнішньої реклами. Тільки з початку цього року демонтовано 5 аварійних білбордів. Їхня кількість постійно збільшується через ворожі обстріли та погодні умови. Пошкоджені рекламні конструкції треба оперативно прибирати, бо вони несуть загрозу життю і здоров’ю людей.

Окрім цього, підприємці, які працюють на ринку зовнішньої реклами в Херсоні, заборгували за тимчасове користування землею, і бюджет недоотримав грошей. На 1 березня 2022 року, тобто ще до початку окупації міста, ця сума складала більше 2,2 млн грн.

Наразі МВА проводить претензійну роботу з операторами ринку, але 85 листів, розісланих кілька місяців тому, залишились без відповідей. Тому незабаром перейдемо до наступного етапу – судових позовів, щоб повернути в казну борги, накопичені до повномасштабного вторгнення росії в Україну»,повідомив Роман Мрочко.

У коментарях херсонські підприємці, які фактично втратили свій бізнес, адже замовників реклами в Херсоні практично немає, негативно відгукуються про ініціативу влади звертатися до суду. Якщо з мережевих агенцій ще можна щось отримати через суд, то місцеві власники бордів, скоріш за все, посилатимуться на військовий стан. Для них, мабуть, краще, щоб їхні конструкції одразу знесли, адже всі вони потенційно небезпечні в обстрілюваному місті.

З іншого боку – тема боргів за розміщення рекламних конструкцій та незаконної реклами в місті не нова. Ще до повномасштабного вторгнення влада постійно намагалася навести лад на ринку реклами. Здається, такого засилля зовнішньої реклами та неестетичних конструкцій не було в жодному місті України.

У 2019 році журналісти сайту «Гривна» відправляли інформаційний запит до управління естетики й реклами Херсонської міської ради, аби дізнатися скільки рекламних конструкцій встановлено в нашому місті. Тільки-но уявіть, що в нашому достатньо невеликому місті було встановлено аж 2639 рекламних конструкцій: 1194 наземних і 1445 зовнішніх (реклама на будівлях).

У 2020 році спостерігачі всеукраїнської організації громадського контролю «ОПОРА» порахували кількість носіїв зовнішньої реклами вздовж головних вулиць Херсона. Усього зафіксували 979 білбордів, на 420 із них була зображена символіка політичних партій. І це тільки на магістральних вулицях!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсон позбувається російськомовних вивісок та реклами

На інтерактивній мапі рекламних конструкцій Херсона наразі нанесено майже 1030 об’єктів. Тут можна подивитись їхню законність розміщення, власника, деякі конструкції мають навіть фото. Наскільки оперативно вносять зміни до мапи, невідомо. Але саме на неї посилається управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради, яке у 2023 році розробило електронний довідник із 37 актуальних запитань і відповідей на них стосовно розміщення рекламних засобів на території Херсонської міської територіальної громади.

У цьому довіднику, до речі, зазначено, що «з метою оперативної організації діяльності під час дії воєнного стану із демонтажу самовільно встановлених, встановлених з порушенням Правил розміщення та експлуатації об’єктів зовнішньої реклами та інформації в місті Херсоні, затверджених рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.10.2015 № 369, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів рекламних засобів забезпечення безпеки у місцях загального користування та місцях перебування мешканців міста, транспортних засобів, у зв’язку з неможливістю оперативного вирішення питання з власниками рекламних конструкцій, які не перебувають на території Херсонської міської територіальної громади розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації від 12.02.2024 № 95р затверджено Тимчасовий порядок демонтажу рекламних засобів на території Херсонської міської територіальної громади».

Згідно з цим Тимчасовим порядком, демонтаж пошкоджених чи небезпечних конструкцій відбувається на підставі наказу й акту-обстеження. Як зазначалося вище, від початку року було демонтовано лише 5 аварійних конструкцій.

Отже, стан боротьби за порядок із зовнішньою рекламою в місті поки мало відрізняється від довоєнного. Хоча, як кажуть, херсонці, саме зараз є гарна нагода навести лад у місті: обстежити всі конструкції і прибрати ті, що аварійні, незаконні чи не відповідають сучасним вимогам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному херсонський біль використали у рекламі

На головній світлині: демонтаж незаконних та аварійних рекламних конструкцій у Херсоні, 2023 р. Фото з телеграм-каналу Романа Мрочка

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів