Поки весь світ переходить на рекламу в інтернеті, аби якось звільнити міста від набридливих та громіздких рекламних конструкцій, у Херсоні з кожним днем їх стає тільки більше. Мало того, що реклами забагато так й іноді її розміщують без відповідних дозволів. аби не плати податки до бюджету. Кожного року міська влада виділяє кошти на демонтаж рекламних конструкцій гроші з бюджету. Проте, реклами на вулицях Херсона менше від того не стає.

Вчора члени виконавчого комітету Херсонської міської ради підтримали два рішення: «Про демонтаж рекламних засобів» та «Про тимчасове призупинення розміщення нової зовнішньої реклами на території міста Херсона». Ці рішення, на думку представників міської влади, мають зменшити кількість рекламних конструкцій у Херсоні.

«Примітка «тимчасово» лише для того, аби це рішення було в законодавчому полі. Ми його можемо продовжити хоч до нескінченності, оскільки у Херсоні й так занадто багато рекламних конструкцій», - зазначив голова Херсонської міської ради Володимир Миколаєнко.

Згідно з цим проектом рішення, встановлення рекламних конструкцій буде заборонено за адресами, де реклами занадто багато: площі Свободи, Ганнібала та Перемоги, вулиці Залізнична, Потьомкінська, Суворова, Соборна, Грецька, Гімназична, Лютеранська, Дружби, Перекопська (від проспекту Ушакова до парку Слави), Небесної Сотні, Ярослава Мудрого, Преображенська й Воронцовська та провулки Козацький, Пугачова, Миколаївська шосе (від площі Ганнібала до площі Перемоги) та проспект Ушакова й прилеглі до нього перехрестя. Цей перелік в подальшому будуть доповнювати адресами, які на думку управління естетики, також занадто переповнені рекламними носіями.

«Можна вважати, що у Херсоні почне діяти мораторій на розміщення зовнішньої реклами. З моменту підписання цього рішення, якщо до управління будуть звертатися підприємці з договорами на встановлення рекламних конструкцій у місті, то їм автоматично буде надходити цей документ. В якому буде прописано, що за цими адресами діє мораторій на розміщення реклами», - говорить начальниця управління реклами та естетики Херсонської міськради Тетяна Піценко.

Зазначимо, що мораторій розповсюджується лише на встановлення нових рекламних конструкцій. Якщо підприємець встановив біг-борд раніше, то він має право продовжити термін дії оренди.

Також журналісти сайту «Гривна» відправили інформаційний запит до управління естетики й реклами Херсонської міської ради, аби дізнатися скільки рекламних конструкцій встановлено в нашому місті. Тільки но уявіть, що у нашому достатньо невеликому місті встановлено аж 2639 рекламних конструкцій: 1194 наземних й 1445 зовнішніх (реклама на будівлях). Також не варто забувати й про рекламу, яка встановлена самовільно, а такої у Херсоні чимало. За даними управління реклами, таких конструкцій у місті 307. Звичайно, що найбільша кількість рекламних конструкцій зосереджена у центральній частині Херсона.

Що стосується демонтажу незаконно встановлених рекламних конструкцій, то їх цьогоріч з вулиць Херсона планують прибрати тільки 76. Принаймні саме така кількість прописана в цій програмі. Для того, аби прибрати таку кількість реклами з Херсона, з міського бюджету планують виділити 127 тис. грн. У минулому році на подібну програму було виділено 105 тис. грн, що дало змогу прибрати 45 незаконно встановлених рекламних конструкцій.

Згідно з правилами розміщення зовнішньої реклами, спочатку примусовий демонтаж реклами здійснює управління естетики та реклами. Потім, коли знаходять власника рекламного об’єкта, передбачається процедура повернення коштів. Власнику в обмін на його рекламну конструкцію пропонують покрити витрати з демонтажу. Якщо власник не встановлюється або відмовляється платити, то ці кошти будуть витрачені із міського бюджету без повернення.

Судячи з практик минулих років, власники рекламних конструкцій не охоче поспішають повертати кошти, які були витрачені на демонтаж, до міського бюджету. Наприклад, у минулому році 105 тис. грн було безповоротно витрачено на те, аби прибрати незаконно встановлену рекламу з вулиць Херсона.

Тэги:

Власть
Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів