До переліку найгарячіших точок у сьогоднішній війні з росією увійшов і плацдарм поблизу села Кринки на Херсонському напрямку. Українській воїни, яким довелось виконувати там завдання, говорять про Кринки, як про надскладний бойовий досвід.
Протягом десяти тижнів поспіль провів у цій гарячій точці командир взводу десентно-штурмової роти 2 батальйону 37 окремої бригади морської піхоти, учасник операції на лівобережжі Херсонщини на позивний Кот. Його історію розповіли у Силах оборони Півдня України.
Свій перший бій у якості морпіха Кот прийняв вже безпосередньо в Кринках. Зі слів бійця, дістатися лівого берега змогли лише з п’ятого разу.
«Зайти на Лівий берег ми намагалися п’ять разів — перші чотири були невдалими через щільний вогонь ворога, тому задля збереження життя та здоров’я особового складу командири приймали рішення «відкотитись» назад. І наступної ночі після крайньої спроби командир роти сказав готуватися самому та свою групу до виїзду. Цей раз виявився вдалим, на Лівий берег я плив у першому човні, — розповідає морпіх, — Найстрашнішим для мене був момент переправи. Самі бойові дії та контакт з ворогом мене не лякають, бо я розумію, як діяти і що роботи. Також впевненості додають побратими, які поруч зі мною, адже я знаю, що ані вони мене, ані я їх не залишу в скрутній ситуації», – розповів морпіх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітики ISW не знайшли підтвердження повідомлень про вихід ЗСУ з Кринків
За його словами, ворог постійно намагався повернути контроль над втраченими позиціями, застосовуючи їхню улюблену тактику «м’ясних» штурмів.
«Стрілецькі бої відбувалися щодня. За добу ворог міг провести сім-вісім штурмів. От ми «ляснули» одну їхню групу, а за ними пре ще одна. Проте за два місяці таких штурмових дій, а також через велику кількість «відмовників» з їхньої сторони, чисельність особового складу противника значно зменшилась. Це було видно по кількості бійців у їхніх штурмових групах. На початку їх було по шестеро-семеро, потім по п’ятеро. А під кінець моєї ротації штурмові групи противника складалися з трьох-чотирьох бійців», – розказав Кот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикордонники показали, як знищують ворога на лівому березі Херсонщини (відео)
Попри значну кількість втрат противника, недооцінювати ворога не варто, говорить морпіх.
«Проти нас воювали дійсно висококваліфіковані військові. Були як десантники, так і російський спецназ, тобто це була не звичайна піхота, а реально навчені бійці.
Під час штурмів діяли злагоджено, а коли не знали, де наша позиція, одна людина з групи починала швидко переміщатися в різні напрямки, ведучи хаотичний вогонь. Прострілював. Таким чином намагався відвести вогонь на себе, щоб решта їхніх бійців побачили, звідки по ньому йде вогонь. Проте, хто б проти нас не стояв, ми вдало виконували свої задачі та без сумніву вселили страх перед морською піхотою серед їхніх підрозділів», — говорить боєць.
Основний чинник, який вплинув на успішність виконання бойових завдань на лівому березі, за словами Кота, є злагодженість його підрозділу. Відчуття побратимства змушувало не опускати руки, рухатись вперед.
«Я мав змогу двічі евакуюватись з Кринок, але відмовлявся. Бо який сенс з того, якщо там залишались мої побратими? Так само і багато хто з нашого колективу мав таку можливість, але всі як один казали: «Нікого зі своїх ми тут не залишимо». От яким складом ми туди зайшли, таким і мали вийти, це було рішення кожного з нас», – розповів морпіх.
Після двох з половиною місяців активних бойових дій підрозділ Кота вивели з лівого берега. Наразі бійці продовжують виконувати бойові задачі, навчають особовий склад, тренуються самі.
«Ми отримали дуже цінний досвід у Кринках, я б сказав, навіть унікальний. Цей досвід передаємо й іншим бійцям. Ми маємо ставати краще, сильніше. Такий шлях морського піхотинця», – підкреслив військовий.
Фото: Сили оборони Півдня України.
Тэги: