Майже мільйон гривень зарплати за 2023 рік: що задекларувала директорка держархіву Херсонської області

Майже мільйон гривень зарплати за 2023 рік: що задекларувала директорка держархіву Херсонської області

Автор: Дарина Лапіна 10 Апр. 2024 10:30

Наприкінці березня на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою декларацію опублікувала директорка державного архіву Херсонської області Ірина Лопушинська. Як зазначається в документі, минулого року посадовиця отримала 943 590 гривень зарплатні. 

В декларації директорки держархіву Херсонської області вказані декілька квартир, однак жодна їй не належить. Так, власником квартири в Херсоні, загальною площею в 78,5 (м2), є чоловік пані Ірини – Андрій Лопушинський. Він також є співвласником ще однієї квартири в обласному центрі. Загальна площа цього помешкання становить 66,6 (м2).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсонській ОДА отримують чи не найвищі зарплати в Україні серед чиновників такого рівня

У 2023 році Ірина Лопушинська задекларувала 943 590 гривень заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи. До слова, в декларації за 2022 рік заробітна плата пані Ірини за основним місцем роботи становила 302 117 гривень. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 2 млн гривень річної зарплати та виплати ВПО – декларації подружжя херсонських чиновників

Чоловік директорки держархіву Херсонської області – Андрій Лопушинський в 2023 році отримав 291 387 гривень заробітної плати від Музею історії міста Києва.

Згідно із декларацією, подружжя не володіє жодним транспортним засобом.

Відмітимо, що в минулому році в Україні було відновлено обов’язкове декларування посадовців. 12 жовтня 2023 року набрав чинності відповідний Закон. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року, сказано на сайті НАЗК.

Декларування посадовців – один з найефективніших інструментів запобігання корупції. Завдяки йому кожен громадянин може дізнатися про статки посадовців, а відповідні органи проконтролювати, чи відповідають їхні витрати законним доходам. «Гривна» не має на меті рахувати чужі гроші. Ми лише аналізуємо та висвітлюємо інформацію з декларацій місцевих політиків та чиновників з документів, що знаходяться у відкритому доступі.

Фото: «Укрінформ».

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів