Масштабні піщані бурі можуть стати реальністю: як окупанти знищують ліси на Херсонщині

Масштабні піщані бурі можуть стати реальністю: як окупанти знищують ліси на Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 09 Мар. 2024 15:21

Голопристанська міська громада оприлюднила відео з окупованої лівобережної Херсонщини. У кадрі – лісові насадження біля села Гладківка. Судячи з відео, масштаби знищення російськими окупантами лісів Херсонщини – просто величезні.

«Голопристанська міська територіальна громада страждає від окупантів, які нещадно знищують легені природи – ліси лівобережжя Херсонщини, що спонукатиме в майбутньому до масштабних піщаних бурь... Екоцид та геноцид – справжнє обличчя "освободітєлєй"»,ідеться на сайті громади.

Гладківський ліс, 2 березня 2024 р.

Зазначимо, що ліси, розташовані на лівобережжі Херсонської області, історично відігравали важливу роль у захисті населених пунктів та сільськогосподарських угідь від руйнівної дії піщаних бурь. Проте через бездумні та жорстокі дії росіян наші ліси нещадно знищуються.

Ще навесні минулого року були оприлюднені супутникові знімки – як докази того, що російські окупанти вирубують ліси на Херсонщині. Деревину росіяни вивозять до РФ на продаж, а на місцях загарбники використовують її для спорудження фортифікацій.


Супутникові знімки. На першому фото: ліс на Херсонщині через місяць після вторгнення, на другому – ця ж територія на початку 2023 року

Але вирубка лісу – не єдиний спосіб знищення його окупантами. Ще більшої шкоди завдають лісові пожежі, спричинені бойовими діями. І звісно, наслідки підриву російськими загарбниками дамби Каховської ГЕС.

В одному з нещодавніх інтерв’ю міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що половина лісу, який був затоплений влітку 2023 року, загине.

«Лісова екосистема, яка була затоплена внаслідок підриву Каховської ГЕС: за оцінками експертів, 50% лісу вмре, тому що був вплив великої води», – зокрема, сказав міністр.

Ліси окупованої Херсонщини сьогодні – вирубані, окопані, затоплені, спалені… Насправді, наскільки сильно від бойових дій постраждає лісова частина регіону – достеменно стане відомо лише після закінчення війни. Але вже зараз зрозуміло: ці прогнози – не надто оптимістичні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загарбники знищили всю рослинність на острові Джарилгач – експерт

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів