Масивні обстріли та важка евакуація: військовий розповів про перші операції на лівому березі Херсонщини

Масивні обстріли та важка евакуація: військовий розповів про перші операції на лівому березі Херсонщини

Автор: Ян Ярчук 08 Червня 2024 17:30

У цивільному житті «Птаха» був будівельником, нині – головний сержант стрілецької роти та ТВО головного сержанта 223 батальйону 126-ї бригади ТРО Одеси. Коли почалася повномасштабна війна він відправив дружину з маленькою дитиною за кордон, а сам пішов «штурмувати» двері військкоматів.

Історію головного сержанта на псевдо «Птаха», який не раз брав участь в операціях на лівому березі Херсонщини, а зараз бʼється за Часів Яр, розповіли на сторінці 126-ї бригади бригади у фейсбук.

Початок повномасштабної війни він, як і більшість українців, застав вдома, рано вранці, почувши перші вибухи.

«Ранок. З сім’єю спимо, час на роботу вставати. Недалеко, метрів 200 від нас, військова частина, почалися масивні ракетні обстріли. Всі підірвалися, не зрозуміли спершу, що трапилося. Потім вже пішли дивитися новини, побачили, що трапилася повномасштабна війна», – згадує «Птаха».

Чоловік відправив дружину з дитиною за кордон, а сам пішов «ламати» двері військкоматів Чорноморська та Овідіополя.

«У Чорноморську закрито, пішов в Овідіополь. Тук-тук, хочу служити, треба щось робити, війна відбувається. Одразу записали в 126-ту бригаду, поїхав в центр комплектування. Як бригада сформувалася ми поїхали на ППД, далі – в складі РТГР виїхали на Миколаївський напрямок», – говорить військовий.

Військовий на псевдо «Птаха», 126-та бригада / фейсбук 

Тримали вони оборону близько 4-5 місяців. Потім, як тільки пішов рух на Херсон, одні з перших видвинулися на Херсонський напрямок.

«У місті Берислав наш батальйон також один з перших, який почав рух на лівий берег, а саме Нормандія та Кринки, висадки. Було багато втрат, як і у всіх батальйонів в принципі. Особисто я виходив з хлопцями на Кринки. Це такий найбільш поганий момент, що у мене був у житті, коли потрапили під масивний обстріл. Дві з половиною години лежали не могли навіть голову підняти», розповідає «Птаха».

Він додає, що евакуація проходила дуже тяжко, довго, у результаті якої через декілька днів загинув ще один побратим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як форсували Дніпро й закріплювались на лівому березі - командир розкрив деталі спецоперації ЗСУ на окупованій Херсонщині

Вже наступного дня хлопців відправили в Донецьку область, на Часів Яр, де і зараз вони виконують бойове завдання безпосередньо на одній з найважчих точок.

«Птаха» закликає українців не бути байдужими й наголошує:

«Хлопців треба міняти, хлопцям там важко, треба воювати, війна ще не закінчилася.

 Головне фото: лівобережжя Дніпра, Associated Press

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів