Лубінець: «Справу мобілізованого з Одещини, який помер від епілепсії в перший же день служби, тримаю на контролі»

Лубінець: «Справу мобілізованого з Одещини, який помер від епілепсії в перший же день служби, тримаю на контролі»

Автор: Марина Поліщук 10 Февр. 2024 11:20

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що взяв під особистий контроль справу стосовно мобілізованого в Одеській області чоловіка з інвалідністю, який помер у перший же день служби.

«Під час моніторингу інтернет-мережі виявив інформацію про мобілізацію ТЦК Одеської області громадянина України, який мав інвалідність, хворів на епілепсію та помер у військовій частині в перший же день служби», - написав Омбудсман у своєму телеграм-каналі 9 лютого.

Він зазначив, що в умовах воєнного стану на своєму постійному контролі тримає нагальні питання дотримання закріплених в українському законодавстві прав і свобод військовозобовʼязаних під час мобілізації.

Уповноважений також повідомив, що подав запит до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, і там цю справу взяли на контроль. Крім того, прокуратура забезпечила проведення заходів нагляду, спрямованих на ефективне досудове розслідування кримінальних проваджень за фактом смерті чоловіка, а саме:

- непроведення належного медичного огляду військовозобов’язаного;

- невжиття службовими особами в/ч своєчасних та необхідних заходів медичної допомоги.

«Задля недопущення в подальшому вчинення таких правопорушень, звернувся до органів військового командування щодо посилення контролю та неухильного дотримання вимог законодавства під час проведення мобілізаційних заходів, військового обліку громадян та проходження ними ВЛК у ТЦК та СП.

На даний час хід досудових розслідувань перебуває на моєму постійному контролі», - додав Дмитро Лубінець.

Трагедія сталася у серпні минулого року. Як повідомляла пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, розпочато кримінальне провадження за фактом смерті жителя селища Ширяєво Одеської області, який був призваний по мобілізації з вадами здоров’я та помер 1 серпня після прибуття до військової частини на Миколаївщині.

Окремі провадження були відкриті стосовно можливого недбалого ставлення до військової служби посадовців Одещини та Миколаївщини:

- службових осіб Березівського ТЦК та СП Одеської області – щодо законності призову на військову службу громадянина з урахуванням стану його здоров’я;

- службових осіб медичної служби однієї з військових частин Миколаївщини – щодо несвоєчасності надання військовослужбовцю кваліфікованої невідкладної медичної допомоги після приступу епілепсії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонець в Одесі збирався піти до ТЦК із холодною зброєю – йому оголошено вирок

На фото: Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів