Криза під час псевдовиборів: росіяни не платять зарплати колаборантам та військовим на лівобережжі Херсонщини

Криза під час псевдовиборів: росіяни не платять зарплати колаборантам та військовим на лівобережжі Херсонщини

Автор: Іван Підлісний 10 Мар. 2024 17:30

В телеграм-каналах та чатах окупантів та жителів лівобережжі Херсонщини все більше з'являється інформації про невиплату зарплат так званим "бюджетникам" - працівникам окупаційних шкіл, лікарень, комунальних підприємств тощо. 

Підтверджує цю інформацію і Центр національного спротиву. За даними ЦНС, затримки зарплат фіксуються від початку року. 

"Зарплату не отримують працівники комунальних установ, а також деяких навчальних закладів й дитсадків. Таким чином напередодні “виборів” у регіоні посилюється гуманітарна криза, що дозволяє ворогу насаджувати свою грошову допомогу в обмін на участь у голосуванні", - пише Центр нацспротиву. 

Більше того, з працівників окупаційних установ примусово стягують кошти "на війну" через різні фонди. Зокрема, один із таких - фонд "Захисники вітчизни", до якого щомісяця йдуть мільйони "дерев'яних" рублів. 

Проблеми з виплатами окупантам 

Деякі телеграм-канали із так званого "z-середовища" пишуть про скандал у ворожому угрупованні "Дніпро", яке діє на лівобережжі Херсонщини. За їх інформацією, військові окупаційної армії не отримують виплати "за знищену техніку ворога", які пообіцяло командування для підняття "морального духу". 

Зазначається, що документи на "виплати" знищуються в цілях економії бюджетних коштів за негласним наказом генерала Михайла Теплинського, який командує угрупованням "Дніпро". 

Самі ворожі військові пишуть, що проблеми не лише зі згаданими виплатами. Частині особового складу угруповання на лівобережжі затримують зарплати. Названа й причина - за "документами" вони не беруть участь у бойових діях. Однак, наскільки масштабне подібне явище, невідомо. Зрозуміло лише, що всі ці махінації з виплатами суттєво впливають на моральний стан окупаційної армії, який й не без того є низьким через великі втрати у "м'ясних штурмах" плацдармів ЗСУ на лівобережжі. 

До слова, вже два дні росіяни не йдуть в атаку на позиції українських військових, про що заявила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. 

"За останні дві доби ми не спостерігаємо активності ворожої тактичної авіації, а також жодного штурму. Росіяни, цілком ймовірно, щось замислили, або намагаються обміркувати і зробити висновки, що ж далі необхідно робити", - заявила Гуменюк в ефірі "24 каналу".

За її словами, в підрозділах окупантів трапляються серйозні міжособисті та морально-психологічні конфлікти через заборону командування використовувати в штурмах бронетехніку. 

"Зібрати штурмовий підрозділ окупантів, які розуміють, що йдуть на загибель, дуже складно навіть росіянам, адже вони не бережуть своїх військових під час бойових дій. Через це у них зараз немає готового підрозділу, який би спромігся провести штурмові дії", - каже Наталія Гуменюк. 

Проблеми федерального масштабу 

Проблеми з виплатами зарплат та соцвиплат на тимчасово окупованій території Херсонської області стало нормою. Але останнім часом проблема вийшла на так званий федеральний рівень. 

Якщо за виплати на ТОТ Херсонщини безпосередньої відповідає окупаційна адміністрація на чолі зі зрадником України Володимиром Сальдо, то вже така програма як "житлові сертифікати" - це вже загальнодержавний рівень. Адже гарантом виплат є саме "держава", яка, як відомо, "своїх не кидає". 

Про те, що кремлівський режим масово відмовляє у фінансуванні так званих "житлових сертифікатів" писали ЗМІ. Результатом стала відсутність житла як у біженців з Херсонської області, які обрали переїхати на росію та повірили в "турботу кремля", так і у росіян, які "продали" свої квартири та будинки за цією програмою. Останні лишилися ще й обіцяних грошей. Про те, що реальна причина відмов у фінансуванні "житлових сертифікатів" - відсутність коштів у бюджеті пишуть самі ж пропагандистські видання. І не є дивиною дефіцит кремлівського бюджету, який страждає від міжнародних санкцій, обмежень, арешту резервів за кордоном та війни з Україною, куди йдуть майже всі рублі з печатних станків монетних дворів росії. 

Фінансування окупованих територій залежить від псевдовиборів 

Як буде жити тимчасово окупована частина Херсонщини залежить від імітації псевдовиборів президента рф. "Гривна" повідомляла, що кремль погрожує окупаційним адміністраціям тимчасово захоплених регіонів знизити фінансування, якщо на “виборах президента рф” буде низька явка.

Саме тому пропагандисти місцевого рівня почали створювати картинку "масового голосування" на так званих дільницях для дострокового голосування - завозити масовку з Криму, примушувати голосувати під дулом автомата, зганяти на вибори "бюджетників", підкупати "виборців" та просто вкидувати бюлетені. 

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: На тимчасово окупованій частині Херсонської області стартували так звані вибори президента рф

Відомий й план по явці, який поставили гауляйтерам окупованих територій у Кремлі - 30%, про що заявляє Центр нацспротиву. В ЦНС зазначають, що для загалу будуть малювати явку на рівні понад 70%. А окупаційні адміністрації роблять все, щоб приховати відсутність підтримки кремлівського режиму. Навіть дійшло до дозволу брати участь у псевдовиборах з українськими паспортами, показуючи провал примусової паспортизації місцевого населення після двох років тиску на них. 

"Проте навіть 30%  виглядає захмарною цифрою на ТОТ, адже населення не сприймає окупантів й соціальна криза в регіоні не сприяє покращенню настроїв місцевих. Водночас навіть фанати кремля не мають бажання йти на “вибори”, бо розуміють їх абсурдність", - заявили в Центрі нацспротиву. 

Варто зазначити, що окупаційний виборчком на ТОТ Херсонщини на цих псевдовиборах змінив свою тактику щодо "малювання" явки. Після проведення "дострокового голосування" там не повідомили про рівень явки "виборців". Хоча у вересні під час "місцевих виборів" на другий день такого дострокового "волевиявлення" очільниця виборчої комісії Марина Захарова заявила про рівень явки майже 40%, що звичайно є абсурдом, враховуючи махінації окупантів з кількістю виборців. 

Нагадаємо, що основний день голосування було призначено на 17 березня. Окрім російського диктатора володимира путіна, у пседовиборах президента рф беруть участь очільник партії "лдпр" Леонід Слуцький, віцеспікер думи Владислав Даванков та депутат держдуми-комуніст Микола Харитонов.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів