В росії не вистачає коштів на так звані

В росії не вистачає коштів на так звані "житлові сертифікати" для новоприбулих херсонських біженців

Автор: Іван Підлісний 04 Мар. 2024 14:50

Тема так званих "житлових сертифікатів" знову дуже активно обговорюється в російських ЗМІ. Зокрема, відкриваються факти коли херсонці, які повірили в пропаганду окупантів, повелися на "безкоштовне житло" та переїхали на територію держави-агресора, лишаються ні з чим. 

Росія "кинула" на гроші навіть своїх громадян, які продали своє житло за цими самими "сертифікатами". В підсумку, і перші, і другі лишилися грошей та житла. Класичне російське "своїх не кидаємо". 

Як пише пропагандистське видання "Московський комсомолець", масові відмови по "житловим сертифікатам" (у фінансуванні) на росії почались з середини 2023 року. Офіційними причинами, за даними російського "Фонду розвитку територій", є помилки в поданих документах, неправильне розподілення часток в праві на власність новим житлом, невідповідність вимогам російського законодавства тощо. 

Однак, пише "МК", реальна причина у нестачі коштів в державному бюджеті росії, який орієнтований на фінансування війни проти України. Зазначається, що найчастіше відмовляють у фінансування "сертифікатів" у Краснодарському краї, який став популярним у отримувачів "безкоштовного житла" на росії. Пропагандисти також поділилися історіями людей, які потрапили на "гачок" окупаційного російського режиму. 

"Тетяна А. володіла московською квартирою, яка сподобалася херсонцям. Вона уклала з ними договір купівлі/продажу і пустила пожити до схвалення сертифіката, оскільки пошкодувала людей без даху над головою. А тепер не може їх виселити. Мало того, її квартиру, яка за документами вже їй не належить, незабаром можуть виставити на торги: переселенці не мають грошей платити за оформлену для доплати за квартиру іпотеку", - пише російське видання. 

"МК" пише, що у травні минулого року обидві сторони уклали договір на купівлю-продаж квартири за "сертифікатом" та з використанням іпотечного кредиту.  Він був складений у простій письмовій формі, згідно з цим документом власниця нерухомості передала її у власність покупців, а покупці зобов'язалися сплатити її вартість. Укладання договору підтверджувалося наявністю підписів всіх учасників, реєстрацією в управлінні Федеральної служби державної реєстрації, кадастру та картографії по Москві через МФЦ.

За подібними схемами на росії працюють й інші "сертифікати". Однак, саме у "херсонських" перехід права власності зазвичай відбувається до переведення необхідної суми продавцям нерухомості. 

"У випадку з херсонцями справді найчастіше господарі пускали пожити переселенців у майбутнє житло, гроші за яке ще не прийшли, оскільки входили до непростого становища переселенців. Так і вчинила і москвичка Тетяна. Можна сказати, що продавці ризикували, але оскільки за херсонськими сертифікатами стояла держава, у людях була впевненість, що все пройде за планом. «У мене не було й тіні сумнівів. Хіба держава може обдурити?», - задає резонне питання Тетяна", - пише "МК". 

І справді, як "держава росія" може когось обманути?! Як виявилося, дуже просто! І такі ситуації стали вже нормою в інших регіонах країни-агресора. Наприклад, у Краснодарському краї:

«Ми все чекаємо, коли надійдуть кошти, додзвонитися неможливо, покупців пустили в будинок після схвалення. Пошкодували дуже старого та хворого батька покупця, а самі залишилися без даху в недобудові, без газу з дітьми на 40 кв. метрів вп'ятьох. Думаємо, ось-ось кошти надійдуть, але надійшло повідомлення, що наша заявка не факт, що схвалена, перевіряють, жодної конкретики щодо термінів. Ми теж знаходимося у підвішеному стані, мама — пенсіонер, серце слабке, зараз на заспокійливих, не спить зовсім». 

Або ось розповідь з Калінінграда, де жінка продала за "сертифікатом" свою єдину квартиру, щоб переїхати в інший район:

«Продали свою єдину квартиру за херсонським сертифікатом, щоб купити житло в іншому районі Калінінграда. Перехід права власності відбувся, а кошти із сертифікату не надійшли, ми залишилися без квартири, без прописки та без грошей. Живемо на орендованому житлі, оскільки в нашій квартирі нові власники. У нас самих має відбутися угода на придбання житла, але ми не можемо його купити, оскільки гроші не надходять. Може згоріти завдаток у 100 тисяч рублів, для нас це суттєво».

Тепер російські "експерти з нерухомості" радять не продавати квартири й будинки за цими "фантиками", які кремль роздавав жителям тимчасово окупованих територій. А херсонці, які повірили в пропаганду та "безкоштовний сир" опинилися на вулиці або в підвішеному стані. Користуються "вигодою" сертифікатів шахраї. Причому, херсонські колаборанти. 

Як раніше повідомляла "Гривна", зраднику Ігорю Семенчеву-молодшому російські слідчі інкримінують махінації із "житловими сертифікатами". За даними різних джерел, колишній очільник селища Антонівка та депутат Херсонської міськради перебуває під арештом.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів