Херсонська ілюстраторка і дизайнерка Надія Білецька створювала ілюстрації із закликом закрити небо над Херсонщиною у Чорнобаївці, яка на той час була тимчасово окупована. Її роботи поширили у соцмережах, а своє ім’я авторка відкрила лише після того, як виїхала на підконтрольну Україні територію.
Під час окупації Надія Білецька створювала патріотичні ілюстрації. Її роботи поширювали у соцмережах, але кому вони належать, на той час ніхто не знав. Херсонська ілюстраторка і дизайнерка працювала над цими зображеннями у Чорнобаївці.
Ілюстрація Надії Білецької із закликом закрити небо. Фото/Надія Білецька.
«На той момент було багато постів про те, що закрийте небо, закрийте небо, допоможіть, багато дуже постраждалих. І оскільки закрити небо ми фізично ніяк не могли, то я, як митець, вирішила, що хочу та можу хоч якось долучитись до того, щоб закрити небо. А ще ми переховувались недалеко від Чорнобаївки. І тому кожне потрапляння, яке "один-нуль", "два-нуль", ми відчували, чули. Всі казали — це зачароване місце, це там відьми наврочили. І я подумала, чому б відьмам не народитись. От так народились відьмочки-дівчата, які закривають небо. Я їх малювала, а потім скидала їх, коли інтернет могла зловить. Скидала їх друзям, які були на неокупованих територіях, і потім видаляла. Бо якщо хтось прийде подивиться, то це дуже не добре. От і хтось з команди запустив їх у мережу», — говорить ілюстраторка.
Ілюстрація Надії Білецької. Фото/Надія Білецька.
З тимчасово окупованої Чорнобаївки родина Надії змогла виїхати з третьої спроби. Усі ескізи довелося видалити.
«На третій раз вже ми поїхали такими околицями, що я навіть не згадаю той маршрут, але місцеві там казали, ви дивіться туди не їдьте — там блокпост, ви об’їжджаєте ось так. Тобто вони так допомагали: розповідали, куди краще їхати», — згадує жінка.
Робота Надії Білецької, створена під час окупації Чорнобаївки. Фото/Надія Білецька
Зараз мисткиня опрацьовує графічну карту України.
«Серія робіт, які як пазли, коли їх складаєш у певній послідовності, вони всі утворюють мапу України. І кожна ця ілюстрація демонструє якусь грань війни в Україні. Там є і волонтери, є і окуповані території, є, як люди-біженці на вокзалі, як люди перебувають у Європі за межами України, як їх там зустрічають, як вони переховуються у сховищах», — розповіла Надія.
Читайте також: Літопис спротиву Херсона: вийшла книга, в якій зібрані реальні історії життя херсонців під час окупації
Тэги: