«Були шоковані від побаченого, все зруйноване»: історія рятувальника, який після деокупації повернувся жити до Посад-Покровського

24 лютого 2022 року життя мільйонів українців змінилося назавжди. Для рятувальника Дениса Чорного цей день також став початком важких випробувань.

Чоловік родом з Посад-Покровського, що на Херсонщині, однак він працює на Миколаївщині. Його історію розповіли на сторінці ДСНС України в Миколаївській області.

24 лютого 2022 року чоловік перебував на добовому чергуванні у 5 державній пожежно-рятувальній частині Миколаєва, він капітан служби цивільного захисту. Коли почув перші вибухи то зрозумів, що почалася війна. Найбільше переживав за свою родину – батьків та дівчину, які на той момент перебували в Посад-Покровському.

«Повернувшись додому 28 лютого, я вже не зміг виїхати з села. Аж до 17 березня, разом із родиною, ми вимушені були жити у підвалі, тому що трасою рухались колони російської техніки й ворог нещадно обстрілював село з усього наявного озброєння», – згадує чоловік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дрони скидають міни просто на голови»: рятувальник – про тяжкі робочі будні в Херсоні

Він розповів, що ці 17 днів обстріли не вщухали й коли, на свій острах, вирішив виїжджати, виявилось, що його мати евакуювали з села, але невідомо куди. За словами чоловіка, на той час в селі майже нікого не залишилося.

«Після деокупації ми відразу повернулися, коли приїхали – були шоковані від побаченого, все зруйновано. Нічого не вціліло, росіяни залишили нам «подарунок»: будинок відновленню не підлягає, як і господарчі споруди, автомобілі. Все, що було, згоріло або розтрощене», – наголошує чоловік.

Наразі він живе в рідному селі – Посад-Покровському, але не у власному будинку, бо від нього нічого не залишилося, а в модульному. Та чоловік сподівається, що колись відбудує втрачене, або ж побудує нове житло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення, якого немає: жителі Посад-Покровського чекають на обіцяну владою відбудову (ВІДЕО)

Фото: ДСНС України в Миколаївській області 

Пов'язані записи

Риболовля з ризиком для життя: на одній із найнебезпечніших водойм Херсонщини затримали браконьєрів

Лише за декілька днів грудня рибоохоронці затримали двох браконьєрів на небезпечному нині озері Білому поблизу Білозерки та Приозерного. Риболовля тут є великим ризиком. Місцевих жителів, які йдуть на такий ризиковий…

Сотні врятованих тварин: як херсонський притулок виживав під час окупації

Під час російської окупації Херсона допомоги потребували не лише люди, а й безліч тварин, які не могли самостійно вижити у надзвичайно складних умовах. Притулок «4 лапи» став прихистком для собак…