1000 кривавих днів: ключові показники повномасштабної війни та коментарі херсонців

1000 кривавих днів: ключові показники повномасштабної війни та коментарі херсонців

Автор: Євген Веселов 19 Листопада 2024 13:00

Листопад для Херсонщини – це певний символізм цифр. 10 та 11 листопада ми відзначали другу річницю звільнення громад правобережжя від російських окупантів, а 19 листопада – рівно 1000 днів, як в Україні триває повномасштабне вторгнення РФ у 10-річній російсько-українській війні, яку «сусіди» розпочали у 2014 році.

1000 ДНІВ ВІРИ ТА НАДІЇ…

11.11 – ця дата для жителів Херсона та інших громад правобережжя дуже знакова. Два роки тому ми стали вільними. І цей факт дає надію на звільнення лівобережжя Херсонщини та інших окупованих територій України. Як би важко, небезпечно не було зараз у прибережних населених пунктах деокупованої Херсонщини, але це краще, ніж окупація. «Другої окупації ми не переживемо», – кажуть земляки, які під обстрілами та під дронами продовжують чекати на перемогу. Чекати вже понад 1000 днів…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «То був непереборний емоційний підйом, який неможливо пояснити»: спогади жителів Херсонщини про 11.11.2022

Хтось виїхав через втрату житла та прагнення захистити родину, хтось залишився і продовжує жити й працювати в небезпеці. Але всіх об’єднує бажання мирно жити на своїй землі.

У тисячний день повномасштабної війни політики кажуть про незламність та стійкість, в європейських містах на знак підтримки України підсвічують будівлі в кольори нашого прапора. У соцмережах пишуть, що в деяких школах вирішили провести урочисті патріотичні заходи…

Ось що пишуть херсонці про 1000 днів.

Олександр, військовий:

«Сьогодні буде купа постів різних людей про "1000 днів спротиву".

Вони писатимуть про війну, забувши, що все це почалося 20 лютого 2014 року. Забувши про Іловайську трагедію, Дебальцевський котел, Світлодарську дугу, про оборону Донецького та Луганського аеропортів, Саурмогилу… Перераховувати, на жаль, можна довго. Практично всі забули про те, що в минулому багато хто з ветеранів криком кричав про те, що справжня війна ще попереду, але їх просто не чули та принижували!

1000 днів – це не просто цифра, це багато смертей, покалічених доль людей, багато поразок та перемог на фронті. Але запам'ятайте одне: ця війна надовго, і як би ви від неї не тікали, вона торкнеться кожного. Але ми обов'язково переможемо!»

Олена, ріелтор:

«Сьогодні, ймовірно, кожний напише про свої 1000 днів. Я:

- зрозуміла, що сон став розкішшю
- навчилася цінувати кожну мить поруч з тими, кого любиш
- припинила воювати з тими, хто має зовсім інші цінності
- навчилася безболісно розлучатися з тими, хто п’є мою енергію
- впевнилася, що чесних, світлих, розумних та відважних більше
 - втратила останні ілюзії, що на болотах щось може змінитися зсередини
- усвідомила, що світ цинічний та діє лише у власних інтересах, а ми маємо розраховувати виключно на свої сили
- не втратила віру в людей та в те, що Світло врешті-решт переможе.

1000 довгих, темних, грьобаних днів широкомасштабної війни!»

Андрій, військовий капелан:

«Саме сьогодні час оглянутися назад та усвідомити, скільки всього ми перенесли та пройшли, який шлях пройшли, а саме головне – яку ціну заплатили. Саме пам’ять про цю ціну не повинна дозволяти нам здаватися та опускати руки.

І декілька моментів, на які хочу наголосити:

Ці 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення дуже символічно припали саме перед Днем пам’яті жертв Голодомору. І це ще одна річ, яку ми повинні пам’ятати – в ім’я всіх заморених голодом, ми не маємо право здаватися та шукати будь-якого тимчасового «примирення» з ворогом. Наш ворог розуміє тільки силу. І тільки силою, будучи єдиними та непохитними, ми зможемо не допустити повторення 1932-33 років.

У зворотному випадку не потрібно нагадувати історію та пояснювати, що чекає нас, наших дітей та онуків.

Ці 1000 днів продемонстрували, наскільки лицемірною та неефективною є сучасна система світоустрою та так звані «міжнародні організації». Нам треба позбутися комплексу меншовартості та зрозуміти, що саме Україна має право брати активну та вирішальну роль у світовій політиці. Такі організації як ООН взагалі повинні бути розформовані та припинити своє існування. На політичній мапі світу не повинно бути місця організації, яка закликає берегти цивільне населення росії, цинічно ігноруючи Кривий Ріг, Суми, Одесу. Мабуть, якісь цивільні заслуговують більше захисту…»

1000 ДНІВ У ЦИФРАХ ТА ДОЛЯХ

Ключові показники в цифровому вираженні, що описують 1000 днів повномасштабної війни Росії проти України, які припадають на 19 листопада 2024 року, зібрало «Радіо Свобода»:

- У Генеральному штабі ЗСУ виданню повідомили, що станом на 15 листопада 2024 року від початку повномасштабного вторгнення РФ (від 24 лютого 2022 року) російська армія окупувала близько 66,9 тис. км² території України, що складає 11% від загальної площі в кордонах 1991 року.

Території України, які за цей час були звільнені, складають близько 42,5 тис. км², що становить 7% від загальної площі території України.

-  Росія майже не надає офіційних даних про свої втрати у війні проти України. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 17 вересня 2024 року повідомила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими. Видання The Wall Street Journal 17 вересня 2024 року, посилаючись на джерела в західних розвідках, оприлюднило цифру про загальні втрати (убиті й поранені) російської армії в 600 тисяч.

-  Офіційно Україна теж майже не надає інформації про втрати серед військовослужбовців, заявляючи, що ці дані будуть розкриті після війни. 25 лютого 2024 року Президент Володимир Зеленський уперше від початку повномасштабної війни назвав число загиблих українських військових: 31 тисяча. Українська влада, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про наші втрати у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою». 27 лютого 2024 року тогочасний російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що втрати української армії вбитими та пораненими складають 444 тисяч осіб.

-  Офіс генерального прокурора України повідомив «Радіо Свобода», що, крім убитих та поранених протягом 1000 днів великої війни, слідчі органи ще зафіксували 15 059 фактів викрадення українських громадян та незаконного позбавлення їх волі представниками російської окупаційної влади.

-  Офіс генпрокурора повідомив, що внаслідок дій країни-агресора найбільше дітей постраждали у Донецькій – 598, Харківській – 459, Херсонській – 187, Дніпропетровській – 190, Київській – 133, Запорізькій – 154 та Миколаївській областях – 117.

-  Згідно з даними Євростату, на кінець вересня 2024 року лише в Європі перебуває 4,2 млн українських біженців. Міжнародна організація з міграції у жовтневому звіті повідомила, що 4 294 000 українців повернулися з-за кордону. Згідно з цим звітом, переміщеними особами всередині України вважаються 3,5 млн громадян.

Тримаймося, земляки! Нам потрібні віра та надія. Дякуємо ЗСУ!

Головна світлина: фотоколаж 24tv.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів