З початком окупації Херсонської області наш Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша опинився без свого дому. Керівництво театру і частина акторів вимушені були переїхати на територію вільної України.
Своїх херсонських колег підтримують театрали всієї України – спочатку театр знайшов прихисток у Львові, де у червні цього року було проведено XXIV театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».
27 вересня херсонські актори відкрили свій новий 87/192-й театральний сезон вже у місті Київ на сцені Національного театру імені Лесі Українки.
Про це розповів на своїй сторінці в соціальній мережі директор і художній керівник театру Олександр Книга:
«Колектив Херсонського театру ім. Миколи Куліша продовжує тримати мистецький фронт. Вчора ми відкрили свій 87/192-й театральний сезон на новій сцені Національного театру Лесі Українки виставою «Кицька на спогад про темінь» за п’єсою Неди Неждани. В новій інтерпретації вистави роль Жінки зіграла актриса нашого театру Ольга Бойцова. Режисер - невтомний Сергій Павлюк.
На прем’єру завітало багато гостей: міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступник міністра Галина Григоренко, журналісти, жителі Херсона, Маріуполя та кияни. Вкотре хочу подякувати колегам з театру Лесі Українки, які допомогли у відтворенні вистави, бо як відомо, виробнича база нашого театру знаходиться в окупації. Але попри все, ми працюємо і найближчим часом запросимо вас на нові прем’єри. Слідкуйте за рекламою і ходіть до театрів, сьогодні це вкрай необхідно».
Як видно із світлин на відкриття сезону також завітали українські письменники брати Капранови, та відома акторка Римма Дзюбина.
Під час війни творчий колектив нашого театру намагається не забувати своїх культурних традицій, адже по суті у цій війні ми боремся за нашу культуру і самобутність.
Як повідомив директор та художній керівник театру Олександр Книга, у штаті театру 250 осіб, з них станом на початок вересня лише 16 осіб пішли співпрацювати, зокрема 4 актори, 2 людей з балету й 1 з оркестру.
Окупаційна «влада» призначила свою адміністрацію у театрі. «Директором» став Валера.
«Є відео, де чоловік представляється директором театру і проводить рашистам екскурсію театром. Це Валера. Він працював багато років у театрі. Коли він проштрафився, ми його просили піти. А вже перед війною взяли його охоронником, тому що звільнилась людина, а він добре знає театр. І зараз він у нас виявляється «директором театру», - розповів Олександр Книга.
Тэги: