Херсонський науковець прокоментував ситуацію щодо наслідків удару по ДніпроГЕС

Херсонський науковець прокоментував ситуацію щодо наслідків удару по ДніпроГЕС

Автор: Ян Ярчук 01 Апр. 2024 09:15

У березні російські війська завдали масованого комбінованого удару по Україні та атакували ракетами найбільшу українську гідроелектростанцію – ДніпроГЕС у Запоріжжі. Нині регіон поступово оговтується від одного з наймасштабніших ракетних ударів.

За словами голови Запорізької ОВА Івана Федорова, досі продовжують фіксувати руйнування, яких ворог завдав 22 березня: розбирають завали в приватному секторі, жителі фіксують руйнування власних будинків в системі «єВідновлення», аби отримати компенсацію від держави. Також відновлено рух на ДніпроГЕС.

Водночас з енергетикою ситуація складніша, оскільки ворог влучив у виробничі потужності ДніпроГЕС. Голова Запорізької ОВА зазначив, що лише за минулий тиждень щонайменше чотири рази вводилися обмеження на електроенергію в місті.

«Усі обмеження торкнулися суто промисловості й виробничих потужностей. Ці обмеження не торкалися цивільного населення, отже, для приватних, цивільних споживачів не має дискомфорту в частині постачання електроенергії»,прокоментував Іван Федоров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДніпроГЕС під ракетним ударом: що відомо та чи можливий прорив дамби

У коментарі словацькому виданню Aktuality.sk декан факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету, професор Ігор Пилипенко прокоментував, наскільки серйозними є наслідки того, що окупантам вдалося вразити саме цю електростанцію. Адже дніпровська гідроелектростанція – найбільша за потужністю в Україні. До вторгнення Росії її потужність складала 1578,6 МВт.

«Сама дамба поки що в порядку. Державне підприємство «Укргідроенерго» постійно стежить за станом гідроелектростанцій на Дніпрі. Але росіяни знищили машинні відділення, тобто місця, де розташовані гідравлічні агрегати, які виробляють електроенергію. Наближається весна. Потік зростає. Тож ми могли виробляти більше електроенергії. На жаль, зараз вода виходить за межі агрегатів», – розповів Ігор Пилипенко.

На запитання щодо альтернативних ресурсів, які є у великого бізнесу регіону, експерт відповів, що існує об’єднана електрична мережа. Тож є можливість транспортувати електроенергію з одного регіону в інший. За словами Ігоря Пилипенка, гідроелектростанції в Україні виробляють досить невелику частину електроенергії, понад 50% виробництва електроенергії припадає саме на АЕС.

Фото з відкритих джерел 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів