Херсонський напрямок: «Без переваги над противником не можна говорити про наступальні операції», -  Грабський

Херсонський напрямок: «Без переваги над противником не можна говорити про наступальні операції», - Грабський

Автор: Ганна Власенко 10 Янв. 2024 16:00

Деякі західні ЗМІ наразі прогнозують, що навесні Україна може почати новий наступ на Півдні з вектором на Крим. Вони вважають, що це може статися у найближчі кілька місяців після отримання Україною літаків F-16 від партнерів.

Віськовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський пояснив в ефірі «24 Каналу», без чого неможливий український наступ на Південному напрямку. Він назвав два основні завдання ЗСУ.

Від українського плацдарму на лівому березі Херсонської області до півострова Крим – близько 70 кілометрів. Тобто відстань пострілу HIMARS. Однак Грабський зауважив, що не можна забувати про ширину Дніпра. Адже для того, щоб здійснювати наступ необхідно забезпечити плацдарм відповідних розмірів, чого Україна на сьогодні не має, й передислокувати на нього відповідну кількість військ дуже важко.

«Навіть зараз, ведучи бої на лівобережжі у складі корпусу морської піхоти, ЗСУ не можуть забезпечити перевагу над противником на Південному напрямку. А без переваги над противником не можна говорити про наступальні операції», – вважає офіцер.

Читайте також: Два сценарії розвитку подій: які перешкоди для руху ЗСУ на лівобережжі Херсонщини

За його словами, навіть якщо Україні передадуть 50 літаків F-16 не слід забувати, що вороже повітряне угрупування, яке діє на україно-російському фронті, складається з 320 літаків й приблизно 290 гелікоптерів.

Попри це, наші військові можуть проводити операції на лівому березі Дніпра та вперто тримають там позиції. Бійці ЗСУ утримують так звану сіру зону, з якої можуть проводити рейдові операції проти комунікації противника.

«Коли мова йде про перерізання так званого сухопутного коридору, то немає значення, де він буде перерізаний. Наше завдання – ліквідувати Південний фронт та зробити передумови для ізоляції Криму. Саме такими рейдовими діями, знищуючи комунікації противника та елементи оборони, ми можемо цього досягти», – зазначив Грабський.

Проведення рейдових операцій – це цілком ймовірний розвиток подій. Проте на думку військового експерта, краще утриматися від такого поняття як проведення наступальної операції.

«Не забуваймо про водну перешкоду, можливість накопичення сил, наявні ресурси й забезпечення аксіоматичних вимог наступальної операції. Без переваги у повітрі та без створення надійного повітряного щита для наших військ говорити про наступ трошки упереджено», – додав військовий експерт.

За останніми даними Генштабу ЗСУ на Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують заходи із розширення плацдарму на лівому березі річки Дніпро у Херсонській області. Попри значні втрати, ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Протягом доби, 9 січня, противник здійснив 9 безуспішних штурмових дії на позиції Сил оборони.

Читайте також: Ворог намагатиметься створити потужну мережу інженерно-фортифікаційних споруд на лівобережжі Херсонщини, - експерт

Фото: Генштаб ЗСУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів