Херсонські школярі виготовляють і продають адресні таблички з пластику

Автор: Альона ШНАБСЬКА 04 Мар. 2021 14:52

Херсонська экоорганізація школярів відкрила пластикову майстерню й пропонує замовляти в неї столики та адресні таблички

Ці креативні діти, дбаючи про чистоту довкілля, отримали не один грант у валюті.

Ми поспілкувалися з керівницею організації Zero Waste School, учителькою біології Херсонської школи No 32 Ольгою Демченко, яка й згуртувала навколо себе учнів, яким не байдужа екологія їх рідного краю. Трохи передісторії. Ще три роки тому херсонська вчителька з учнями виграли конкурс від фонду Кличка (допомагає українським дітям відкривати свій потенціал і втілювати мрії в життя), з’їздили на триденний тренінг до Києва, що дало можливість навчитися розробляти та реалізовувати свої проекти для захисту навколишнього середовища. Школярі з педагогом вирішили започаткувати й свою справу. Це був проект «Херсонщина без сміття». Він спочатку полягав у тому, що команда прибирала забруднену ділянку дикого пляжу після літнього сезону. Завдання було знайти спонсорів, щоб оплатити послугу перевезень, призи для волонтерів, харчування. Все вдалося. Й коли провели день прибирання, отримали від херсонців позитивні відгуки. Це підбадьорило екоколектив. Діти вирішили не зупинятися. Почали організовувати різні заходи.

«Але ми побачили: щоб зробити щось значуще, потрібні кошти та постійно шукати спонсорів, – розповідає Ольга Демченко. – Це непроста справа. Ми з дітьми згадали, що нас під час тренінгу навчили писати грантові заяви. Але школярі це зробити від себе не можуть. Тому ми скористалися допомогою голови правління обласної громадської організації “Регіональна рада підприємців” Федора Баруліна. Спочатку виграли грант на 3 тисячі євро, потім другий “Чорноморське узбережжя Херсонщини без сміття” – на 12,5 тисячі євро».

Одним із напрямків цього гранту було створення пластикової майстерні. Таким чином Zero Waste School отримала грантове обладнання для виробництва: два верстати – це шредер (подрібнює кришечки) та термопрес («запікає» стружку в пластикові листи). Міська влада надала приміщення на території КП «Херсонкомунтранссервіс». За словами Ольги Демченко, це приміщення тимчасове, воно не зовсім підходить для їхнього виробництва, тому зараз шукають інше. Херсонські діти – це 19 учнів СШ NoNo 32 і 44 та ліцею ХДУ – зі своїм викладачем розпочали справу, яка є дуже рідкою для України. Таких цехів у країні кілька. Діти навчилися переробляти пластикові кришечки з-під пляшок на меблі – це столи різного розміру й приналежності з пластику та металу.

Кришечки збирають усім миром. Ще до того, як школярі виграли грант, започаткували проект для херсонців зі збору пластику (ідею підгледіли за кордоном). Домовилися з адміністрацією ТРЦ «Фабрика» про розміщення спеціального контейнеру, а їхній спонсор – «Херсонводоканал» – його виготовив. За рік у цей контейнер відвідувачі ТРЦ накидали 5 великих мішків кришечок. Також містяни приносили кришечки до школи, збирали їх і бібліотеки, й дитсадки, й підприємства. Навіть від взуттєвої майстерні принесли два величезних пакети з кришечками. Зараз збір організовано й у фітнесзалах.

Коли діло дійшло до відкриття майстерні, то вже назбиралося 10 великих мішків сировини.

Зараз екокоманді для розвитку справи не вистачає фрезерного верстату. Діти мають намір і вже виготовляють таку корисну річ для будь-якого населеного пункту, як адресні таблички. Але їм доводиться звертатися по допомогу до майстерні херсонця, який працює з деревиною, виготовляє гарні речі, – він має спеціальний верстат і не відмовляє школярам.

Діти дуже сподіваються, що встигнуть назбирати для купівлі фрезерного верстата 73 тисячі гривень за 28 днів березня. Це весь час, який залишився за умовами інтернет-платформи колективного фінансування «Спільнокошт». Уже є 17 тисяч гривень. У разі успішного збору грошей фонд «Відродження» дофінансує ще 50 тисяч грн, на які діти хочуть облаштувати майстерню, придбати необхідний для роботи ручний інструмент, пройти курси з векторної графіки та роботи за фрезерним верстатом.

Усі зібрані кошти від спонсорів чи продажу адресних табличок і меблів будуть перераховані на рахунок проекту «Пластикова реінкарнація» на благодійній платформі «Спільнокошт». Тобто, купуючи вироби екокоманди, ви одночасно стаєте власником пластикового виробу й доброчинцем організації. Придбати адресні таблички (одна – всього 350 грн) чи меблі можна безпосередньо у виробників (телефон для контакту 0-50-396-95-08) або перерахувати кошти відразу на рахунок проекту «Пластикова реінкарнація» на «Спільнокошт» biggggidea.com.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів