Як у Херсоні гроші між школами ділили...

Автор: Дарина ЛАПІНА 10 Сентября 2021 09:10

Останнім часом майже жодна сесія Херсонської міськради не обходиться без внесення змін до бюджету громади. От і на останньому засіданні третього вересня депутати знову перетасували гроші в міській казні

Зокрема 400 тисяч гривень передбачили на заходи в межах 23-го Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». Підкорегували депутати й плани ремонтів доріг у місті. Як повідомляє прес-служба мерії, трохи більше 8 мільйонів гривень перенаправили з ремонтів внутрішньодворових проїздів на ремонт об’єктів дорожнього господарства.

 Та ці статті витрат на засіданні майже не обговорювали, суперечки ж виникли тоді, коли черга дійшла до фінансування навчальних закладів.

ГРОШІ З ДИТСАДКА НА ПАРК

Під час обговорювання змін до бюджету один із депутатів просив пояснити, як так сталось, що буквально за день до сесії депутатам розіслали на пошту доповнення за цим питанням, яким передбачається забрати кошти в гімназії № 5, де зараз добудовується новий дитсадок. «Чому так – забрати кошти з дитсадка? – запитав депутат Віктор Сухокобилін. – Він вже на фінішному етапі. Ще й скинули таке доповнення о 17-ій годині вечора».

Обурювався такою пропозицію з перерозподілу коштів і інший місцевий обранець Юрій Попутько. За його словами, гроші з будівництва дитсадка запропонували «перекинути» на один із міських парків.

Пояснення депутатам дав директор міськдепартаменту бюджету та фінансів Роман Підперигора. За його словами, таке «перекидання» коштів – міра тимчасова й у рішенні прописано, що кошти в навчального закладу заберуть із умовою повернення в жовтні цього року. «Ці кошти перекидаються зі школи на другий об’єкт на один місяць, – заявив Роман Степанович. – Загальна сума призначень на 2021 рік цьому садочку, в якому дійсно закінчується будівництво, складає 18 мільйонів гривень. Із них 9 мільйонів гривень – субвенція з держбюджету та 9 мільйонів – співфінансування з міського бюджету. Залишок призначень (станом на 3 вересня. – Д. Л.) за цим об’єктом із держбюджету – приблизно 5 мільйонів гривень, з міського бюджету – 9 мільйонів гривень». Як прозвучало на сесії, з бюджету будівництва дитсадка на базі гімназії № 5 запропонували тимчасово забрати 4,6 мільйона гривень.

Проте деяких депутатів такі пояснення директора департаменту фінансів не заспокоїли, адже затягування процесу будівництва через брак коштів може призвести до того, що до кінця бюджетного року навчальний заклад виділені йому гроші освоїти не встигне. Тому в залі прозвучала пропозиція проголосувати за зміни до бюджету без пункту про гімназію № 5 і дитячий садок. Однак більшість місцевих обранців таку пропозицію не підтримали й гроші таки тимчасово в «дітей» забрали. До речі, на минулій сесії депутати проголосували за ще одне зняття грошей із управління освіти. 1 мільйон гривень, передбачений на освіту, депутати перенаправили на забезпечення пільгових категорій (лежачих хворих) калоприймачами. Як зазначив Роман Підперигора, цей мільйон гривень в управління освіти повернуть також у жовтні.

НА АВАРІЙНІ ВІКНА В ШКОЛАХ КОШТІВ НЕ ДАЛИ...

 Питання виділення грошей із бюджету навчальним закладам депутати обговорювали довго та завзято. Наприклад, Павло Манченко вніс пропозицію виділити 780 тисяч гривень трьом херсонським школам. Так, на заміну вікон у школах №№ 8 і 18 депутат запропонував виділити по 250 тисяч гривень. Ще 280 тисяч, за його словами, потрібні школі № 13 – на облаштування огорожі. «Моє звернення пройшло три депутатські комісії – гуманітарну, бюджетну та архітектурну. Там підтримали. Також письмово підтримав профільний заступник на винесення на розгляд чергової сесії. Я думаю, що випадково моє питання не потрапило до сьогоднішнього переліку, але скоро настане зима, а вікна в школах знаходяться в аварійному стані, а деякі сектори навіть просто без вікон... Прошу поставити на голосування», – звернувся до мера депутат. Міський голова цю пропозицію на голосування поставив, проте необхідної кількості голосів вона не набрала. Після провального голосування в залі почулись невдоволені перешіптування: «А звідки гроші взяти? Щоб щось дати, потрібно звідкись забрати»...

Оскільки на вікна для шкіл «взяти» немає звідки, то варіантів розвитку подій для учнів цих закладів уже цієї зими є два: або діти навчатимуться в шубах у холодних класах, або витрати на придбання та встановлення вікон перекладуть на плечі батьків учнів, звичайно ж, у формі «добровільних внесків».

 А КОМУ ПОЩАСТИЛО?

Та деяким навчальним закладам Херсона пощастило більше. Як повідомила пресслужба міськради, 3 мільйона 600 тисяч гривень передбачено на реконструкцію будівлі школи № 26 в Комишанах. А на капітальний ремонт огорожі дитячого садка № 68 запланували 310 тисяч гривень. У прес-службі мерії нагадали, що в херсонських гімназіях №№ 1 і 3 збираються провести капремонт спортивних майданчиків, про що «Гривна» розповідала в одному з минулих номерів. Нагадаємо, на сесії 11 серпня херсонські депутати проголосували за виділення по 1 мільйону 800 тисяч гривень для гімназій № 3 і № 1 – на будівництво спортивних майданчиків на своїх територіях. Можливо, це просто збіг, але керівники вищезгаданих гімназій – діючі депутати Херсонської міськради. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів