Херсонська влада чує бізнес, але допомогти може лише Київ

Херсонська влада чує бізнес, але допомогти може лише Київ

Автор: Євген Веселов 17 Май 2024 15:30

За останній місяць відбулись дві зустрічі представників влади Херсонщини з місцевим бізнесом. Попри те, що Херсон деокупований півтора роки тому, більшість проблем ще з тих часів і стосуються боргів за комунальні послуги, зокрема, електроенергію, за період, коли підприємства були захоплені росіянами чи колаборантами

15 травня підприємців запросили на зустріч з начальником Херсонської міської військової адміністрації Романом Мрочко. На своїй сторінці у Телеграм 
пан Роман розмістив інформацію про цю подію: 

«Херсонська міська військова адміністрація змогла стати майданчиком для налагодження комунікації між підприємцями та представниками різних структур. Зібрання відбувалось у змішаному форматі. До нього долучились мої заступники, керівники управлінь і відділів, херсонських фірм і підприємств, обласного центру зайнятості, працівники тепло- та енергопостачальних компаній» і далі: «Зустріч тривала близько двох з половиною годин. Було розглянуто кілька десятків питань, озвучено багато цікавих пропозицій, досягнуто домовленостей. Міська влада максимально відкрита і відверта з херсонськими підприємцями та промисловцями. Дякуємо усім, хто, попри ворожий терор, продовжує працювати в громаді, розвивати бізнес, наповнювати бюджет і закладати підвалини успішного майбутнього громади»

Тобто конкретики про те, що болить у власників бізнеса, які працюють, або досі не відновили роботу у Херсоні, малувато. Хоча говорили про те, що немає фахівців, адже триває мобілізація, тому треба знаходити баланс між інтересами бізнеса, який наповнює економіку та дає робочі місця, і питаннями обороноздатності. 

Також це проблема боргів періоду окупації, яка не те, що не сприяє роботі бізнеса, вона може стати відправною точною для його знищення. «Гривна» вже підіймала цю проблему у матеріалі «Херсонський бізнес вимушений платити комуналку за окупантів?». Тоді на зустрічі 30 квітня з начальником Херсонської обласної військової адміністрації Олександром Прокудіним теж говорили про борги, а у відповідь почули, що підготовлено проєкт постанови Уряду, який на погоджені. 

Як розповіли «Гривні» учасники зустрічі з начальником ХМВА Романом Мрочко, була оприлюднена інформація, що близько 100 херсонських підприємств опинились у ситуації, коли під час окупації були захоплені, повідомили про це постачальнику електроенергії, а тепер навіть з них намагаються стягнути те, що не споживали. Більше того, майже всі просили розірвати угоди на постачання електроенергії, щоб не дозволити окупантам працювати на обкладанні чи використовувати площі. Але цього зроблено не було. І зараз, щоб відновити роботу, підприємці вимушені визнавати чужі борги, реструктурувати їх. Крім того, ще є велика група власників бізнесу, які взагалі ніяк не реагували та не вступали у переписку з постачальниками, тобто фактично вони погодилися із боргом. 

Зрозуміло, що вся ця історія має й інший бік – борги самого постачальника, адже послуга надавалась. Через це відбуваються суди. 

16 травня з’явилася маленька надія. 

Як повідомив начальник ХОВА Олександр Прокудін, «ми стали на крок ближче до розв’язання проблеми»

«Врегулювання ситуації з боргами за “комуналку”, нарахованих під час російської окупації. Це питання, яке лунає найчастіше, коли зустрічаюсь з представниками нашого бізнесу. Це питання – болюче для наших підприємців. Адже вони фактично змушені сплачувати за послуги, які фактично не споживали. І маю гарну новину. Ми стали на крок ближче до розвʼязання цієї проблеми. Під час узгоджувальної наради обговорили проєкт постанови Уряду, ініційований Херсонською ОВА. Його ухвалення дасть можливість не накопичувати борги юридичних осіб, що виникли під час тимчасової окупації. Це допоможе підтримати бізнес Херсонщини, постраждалий через повномасштабне вторгнення рф. За результатами наради, усі питання були узгоджені і рекомендовано винести проєкт постанови на розгляд Кабінету Міністрів України», - написав Прокудін у Телеграм.

Оскільки ми не знаємо, про яку саме редакцію проєкту постанови Уряду йдеться, то радіти поки зарано. Адже на квітневій зустрічі з бізнесом пан Прокудін казав, що на розгляд Кабінету Міністрів України спрямовано проєкт змін до постанови, який забороняє нарахування та стягнення штрафів, нарахованих на заборгованість, утворену після 24 лютого 2022 року, підприємств, які розташовані на території, де ведуться бойові дії. А це трохи не те, що хвилює бізнес, який поки що вимушений сплачувати борги окупантів.

Фото зі сторінок посадовців / телеграм

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів