Готові будувати військовий флот: миколаївська агрокомпанія сподівається на держзамовлення

Готові будувати військовий флот: миколаївська агрокомпанія сподівається на держзамовлення

Автор: Дарина Лапіна 18 Июля 2024 15:30

Агрокомпанія «Нібулон», яка володіє найбільшим в країні флотом, побудованим на власній верфі, нині сподівається отримати замовлення від держави на військові кораблі. В компанії стверджують, що мають можливості для втілення такого проєкту.

Про це нещодавно заявив власник «Нібулону» Андрій Вадатурський в інтерв’ю «Економічній правді». 

«Ми реально сподіваємося на замовлення флоту для державних органів. Потреба є, питання тільки в ухваленні рішень і фінансовій допомозі з-за кордону на такі програми», - розповів пан Андрій.

Він також підкреслив, що компанія «Нібулон» готова виробляти будь-які судна для будь-яких цілей, зокрема й для військової сфери.  

«В Україні майже немає флоту, тільки в портах буксирами виконуються сервісні функції.

Друге, звичайно, це військовий напрям. Україна повинна мати свій сучасний флот для того, щоб охороняти порти та збільшувати економічні інтереси в Чорному морі. Можна порахувати, скільки Україна втратила через блокування морських портів. Чи не краще направити десяту частину на те, щоб побудувати флот, який міг би захистити порти від таких речей?», - розмірковує власник «Нібулону».

Він також заявив, що компанія готова взятись за побудову військового флоту, однак все залежить від наявності держзамовлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині агрокомпанія планує розмінувати 26 тисяч гектарів полів різних форм власності

Фахівці, які впораються з відповідним завдання, за словами Андрія Вадатурського, також є.

«Є нюанси, але все можна зробити. Ми показуємо, що готові будувати флот. Ми не кажемо, який саме флот, але наш завод – єдиний, який працює в Україні. Колись в Україні був найбільший флот, Чорноморське морське пароплавство (ЧМП), який залишив по собі капітанів, матросів, фахівців. У нас багато дизайнерів та інженерів, які розробляють судна, працюють у Миколаєві, працюють на експорт.

Люди є, ми навіть не можемо завантажити їх роботою. Але я продовжую боротися за цей напрямок і сподіваюся, що будуть розміщені замовлення. Ми готові навіть інвестувати під ці замовлення. Ми готові весь прибуток від держзамовлень реінвестувати в завод, аби він був найкращим у Європі», - підсумував власник «Нібулону».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стане туристичною родзинкою: у Миколаєві відкрили мурал на честь почесного громадянина міста

Фото ілюстративне, OCEA.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів