На Миколаївщині агрокомпанія планує розмінувати 26 тисяч гектарів полів різних форм власності

На Миколаївщині агрокомпанія планує розмінувати 26 тисяч гектарів полів різних форм власності

Автор: Дарина Лапіна 12 Май 2024 14:00

В результаті перемовин з більш ніж 50 пайовиками та господарствами Миколаївської області компанія «Нібулон» сформувала банк з 26 000 га землі, які потребують розмінуванняЦе землі різної власності – як державні, так і ті, що є у власності громади або сільських мешканців.

Як нещодавно повідомили в пресслужбі «Нібулону», фахівці відділу розмінування компанії успішно пройшли сертифікацію за напрямом «Розмінування з використанням машин та механізмів» від Центру протимінної діяльності Міноборони України.  

Наявність цього сертифіката дає саперам компанії можливість використовувати машини з розмінування, зокрема GCS-200, у процесі очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів.

У розпорядженні підрозділу вже дві машини дистанційного керування GCS-200, що дає змогу повертати в економіку країни до 20 000 квадратних метрів української землі щодня. А до кінця цього року парк машин розмінування «Нібулону» планують збільшити до чотирьох GCS-200.

За словами директора із взаємодії з органами влади Михайла Різака, зараз команда саперів «Нібулону» має вичерпний набір компетенцій та може надавати послуги з розмінування за собівартістю всім зацікавленим сторонам, проте агровиробники не мають змоги самостійно їх оплачувати.

«Механізм, запроваджений Урядом про компенсацію тільки 80% вартості послуг, не є економічно обґрунтованим, оскільки господарствам вигідніше відмовитися від замінованої землі, ніж нести витрати на розмінування та збитки внаслідок падіння врожайності після введення земель в обіг. Малі та середні агровиробники потребують компенсації в розмірі 100% вартості послуг», - пояснив Михайло Різак.

Він зауважив, що компанія розраховує на допомогу донорів, адже, фінансуючи розмінування, вони не тільки допомагають нужденним країнам, але й сприяють формуванню цивілізованого ринку комерційних послуг із розмінування в Україні та формують новий ринок кредитування малих та середніх агровиробників щодо відновлення родючості земель та функціонування ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заміновані поля та проблеми з логістикою: очільник Миколаївської ОВА розповів, через що фермери області втрачають прибутки

«Нібулон» є першою агрокомпанією – оператором гуманітарного розмінування, яка має всі п’ять ключових сертифікатів з гуманітарного розмінування, власний автопарк розмінувальної техніки та вже повернула в обіг понад 5000 га української землі.

Як відмітили в пресслужбі «Нібулону», ініціативу з розмінування фермерських земель співфінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Німецький державний банк розвитку (KFW DEG). А швейцарська компанія Global Clearance Solutions надає  сучасну розмінувальну техніку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Темпи відновлення та розмінування територій на Миколаївщині сповільняться: Кім пояснив причини

Фото ілюстративне, Die Zeit.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів