Рожеві фламінго стали справжньою окрасою Причорномор'я. Не зважаючи на звуки війни, що сильно лякають пернатих, та знищення їхніх гнізд цього літа, понад 1 500 особин продовжують жити на території нацпарку «Тузлівські лимани».
Вперше в Національному природному парку «Тузлівські лимани» рожеві фламінго загніздувалися у 2023 році, тоді вони вивели близько 200 пташенят, деяких навіть вдалося кільцювати. Проте птахи на довго не затрималися, оскільки їх лякав шум шахедів і ворожих дронів.
Наприкінці весни 2024 року птахи повернулися на одеські лимани знову. Та, на жаль, як зазначив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв, птахам цьогоріч так і не вдалося вивести потомство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині знищено місця гніздування фламінго
На це є декілька причин. Перша сформована птахами колонія була зруйнована потужним ураганом, якій фактично змив гнізда з острівців лиману Карачаус. Крім того, у середині літа колонію фламінго на островах лиману було знищено вдруге за сезон. Тоді їхні гнізда з уже відкладеними яйцями повністю розорили мартини.
Але попри це, еколог Іван Русєв говорить, що в «Тузлівських лиманах» ще налічується понад 1 500 рожевих фламінго:
«Не зважаючи на шумовий вплив під час дронової атаки і під час прольоту інших БПЛА, фламінго живуть в нацпарку з квітня 2024 року й є своєрідною родзинкою природних екосистем Українського Причорномор'я під час війни».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схожі на крилатих зебр: на лиманах Одещини набираються сил рідкісні червонокнижні птахи (фото)
Присутність фламінго в «Тузлівських лиманах» привертає увагу не лише українських, але й міжнародних медіа. Так, днями журналіст Брендан Хоффман вирішив особисто відвідати парк і зафіксувати життя цих неймовірних птахів на тлі війни. Журналіст знімає спецрепортаж для газети «The New York Times».
Фото: Іван Русєв
Тэги: