Фейковий театр і провінційна сцена: як складається кар’єра херсонських артистів-зрадників
Фото з відкритих джерел

Фейковий театр і провінційна сцена: як складається кар’єра херсонських артистів-зрадників

Автор: Марина Поліщук 05 Июня 2023 10:20

Чим займаються сьогодні колишні актори Херсонського облмуздрамтеатру, які зрадили Україні, перейшовши на бік ворога? Нагадаємо імена найбільш відомих із них: це народна артистка Ружена Рубльова, заслужений артист Євген Гамаюнов, режисер і заслужений діяч мистецтв Олег Натяжний та інші.

В одному з інтерв’ю директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга зазначив, що колаборантів у колективі виявилося небагато: з-поміж 250 осіб – 16 зрадників. Серед них – 4 актори, 2 артисти балету та 1 з оркестру. А також колишній охоронець, якого окупаційна влада спочатку призначила «директором» херсонського театру.

Про долю більшості артистів-зрадників наразі не відомо, проте імена та обличчя деяких усе-таки мелькають у пропагандистських ЗМІ. Зокрема, відомо, що Рубльова та інші театрали-колаборанти наразі перебувають у тимчасово окупованому Генічеську.

Саме Ружена Рубльова сьогодні обіймає «посаду» директора фейкової установи під назвою «Херсонський обласний російський академічний музично-драматичний театр», пише «Кавун.City». При цьому статус у Рубльової – тимчасово виконуюча обов'язки.  

Паралельно «народна артистка» так само «керує» ще двома неіснуючими музичними школами. Ще влітку минулого року стало відомо, що Рубльова співпрацює з окупантами та очолила одразу дві музичні школи в Херсоні – фактично ж ці школи не діяли й не діють.


Фото: виписка з російського реєстру

Тож «зоряним часом» Ружени Рубльової після переходу на бік ворога залишається її короткий виступ минулого року на Красній площі в Москві під час шабашу стосовно «приєднання Херсонської області до Росії».


Зрадниця Рубльова на Красній площі в Москві, 2022 рік. Скріншот відео

Ще один зрадник з театру – заслужений артист України Євген Гамаюнов – подібних кар’єрних висот, вочевидь, не досягнув. Тому задовольняється виступами на окупованій частині Херсонщини та в російській глибинці.

У квітні Рубльова, Гамаюнов і Данило Санітар, ще один зрадник з театру, виступили на сцені будинку культури станиці Анапської – передмістя Анапи. За інформацією підконтрольних окупантам медіа, вони взяли участь в культурній програмі візиту представників окупаційної влади Херсонської області в російське місто Анапа, пише «Мост».


Колишні провідні артисти херсонського театру на сцени будинку культури в передмісті Анапи. Фото: пропагандистські ЗМІ

У тому ж концерті взяв участь Данило Санітар, який до війни працював вокалістом у Херсонському обласному музично-драматичному театрі імені М. Куліша. Сьогодні він також активно співпрацює з російськими окупантами, виконуючи одразу декілька функцій.   


Колаборант Данило Санітар. Скріншот відео пропагандистського телеканалу

Зокрема, після втечі з правобережної Херсонщини він перебрався до Генічеська, де почав вести пропагандистський телеграм-канал, пише Центр журналістських розслідувань. Самі окупанти представляли Данила Санітара то кореспондентом пропагандистського телеканалу «Таврія», то актором і головним режисером незаконно створеного «Херсонського обласного російського академічного музично-драматичного театру», яким «керує» Рубльова.

До речі, на сьогодні відомо, що Служба безпеки України повідомила про підозру Данилу Санітару, якого звинувачують у колабораційній діяльності. Чи порушено кримінальні справи стосовно інших херсонських артистів, наразі не відомо.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів