Фейковий референдум - як можна спробувати уникнути участі в ньому

Фейковий референдум - як можна спробувати уникнути участі в ньому

Автор: Євген Веселов 23 Вересня 2022 12:14

23 вересня російська окупаційна адміністрація розпочала примус мирного населення тимчасово окупованих територій Херсонської області до участі в злочинному псевдорефрендумі про приєднання загарбаних українських територій до росії. Тривати це бісовство буде до 27 вересня.

Нікчемність цього дійства ні в кого не викликає сумніву, але мирні мешканці, які залишилися на тимчасово окупованій території зараз піддаються небезпеці. Зрозуміло, що під дулом автомату в людини вибір відсутній, але як же все-таки можна спробувати відхреститися від участі в цьому «референдумі».

Наприклад, херсонський блогер Юрій Антощук каже наступне:

«Поради "ігноруйте референдум" чи "виїжджайте" від посадовців, які не знають що таке бути в окупації, - не містять практичного плану дій, що робити та як себе поводити, якщо до вас додому прийдуть озброєні окупанти з питанням ви "за" рашку чи "проти".

Як, у принципі, жодних практичних інструкції для людей не було, що робити в разі повномасштабного вторгнення, тож доводиться продумувати щось самостійно.

Отже, це голосування, зі слів окупантів, проходитиме в декілька етапів:

1. до вас додому прийдуть "люб'язні" чоловічки з кулеметами, щоб ви проголосували за рашку;

2. хто не зміг проголосувати вдома, вас запросять прийти у дільницю.

Всім зрозуміло, що голос херсонців не вплине на "результати" цього дійства. Всі знають вже ці намальовані результати. Є сумнів, що дійсно у кожну-кожну домівку прийдуть окупанти для голосування - це великий об'єм роботи, ресурси, час і т.п.

Але якщо все ж до вас прийдуть - сказати, що ви проти мордору, фізично для вас може бути небезпечно. Вас можуть записати у відповідний список, і після всього цього дійства, або почати кошмарити, або скажуть раз ви проти рашки, то просто виселять з квартири, будівлі. А можуть і забрати на фільтрацію, попрацювавши з вами на підвалі - така поведінка, це норма для окупантів.

Тому, якщо сказати "ні" небезпечно, то що робити, коли, тикаючи вам в обличчя автоматом, будуть питати вашу відповідь?

Можна спитати, чи це добровільне голосування? Сказати, що ви боїтеся давати відповідь, і на уточнення не говорити конкретику, просто боїтеся за наслідки і т.п.

Можна сказати, що ви ще не вирішили, не встигли подумати, чи могли б вони прийти в інший день, а краще скажіть, що ви маєте подумати два дні, і прийдете на дільницю голосувати.

Скажіть, що ви хворі, заразні, у вас ковід, туберкульоз, проказа будь-що заразне, що ви себе погано почуваєте, що проголосуєте пізніше, зараз дуже погано почуваєтесь.

Або скажіть, що хай самі проголосують за вас, як вважають за потрібне.

Надруковані ці бюлетені - безномерні, це прості папірці, будь-яка ваша відповідь ні на що не вплине, ідентифікувати ЯК саме ВИ проголосували - визначити буде неможливо. Ці папірці - прості папірці.

Всі розуміють, що 90% жителів Херсонщини проти рашки, і відповідно такий розклад окупантам не підходить, тому вони давно все намалювали за всіх. Вони можуть для картинки пройтись по декількох будинках, а також відзняти картинку для своїх медіа-помийок на дільницях.

Тому, підсумовуючи, ваша відповідь ні на що не вплине, неважливо, що ви скажете "так" чи "ні", зараз задача всіх убезпечити себе від фізичної розправи окупантів за свою непокору рашці».

У продовження цієї теми, заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський, пропонує просто не відчиняти двері, або відмовитися брати і заповнювати бюлетені:

«Сьогодні орки можуть почати ходити будинками, "наполегливо пропонуючи" проголосувати, взяти участь у так званому "референдумі".

Найкращий спосіб уникнути цього – просто не відчиняти двері. У ці дні виламувати двері і вламуватись у житла вони не повинні – це буде перебір навіть для орків.

Якщо ви все ж таки відчинили двері цим "гостям" - у жодному разі не не беріть бюлетені і не заповнюйте їх! Найкращим вашим обґрунтуванням відмови буде - "я не хочу потім сидіти у в'язниці".

Це шоу жодних юридичних наслідків ні для України, ні для міжнародної спільноти не несе, але у тих, хто взяв участь у референдумі, можуть бути потім юридичні проблеми».

У свою чергу сказати, що такі пораді від посадовця будуть відносно безпечні для херсонців, ми не можемо, але вони мають право бути озвученими.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко продовжує закликати жителів тимчасово окупованих територій евакуюватися:

«У кого немає можливості евакуюватися самостійно - телефонуйте 0800330951 або пишіть у чат-бот. Там вам нададуть алгоритм евакуації, допоможуть та забезпечать підтримку після виїзду з окупації», - написав Самойленко у Фейсбуці.

Журналістка видання «Укрінформ» Ірина Староселець пише у Фейсбуці:

«Якщо приходитимуть додому - єдине, що внятне я прочитала, що треба фіксувати сам факт примусу.

Десь кинути на запис телефон старий, щоб звук писало (не впевнена, що це безпечно, тут кожен вирішує сам), хтось може сфотографує, як йдуть уже з підїзду, розмова за дверима, коли вимагають відчинити двері, погрожують їїх вибити - її ж чути і хорошим сусідам, які можуть записати і скинути запис комусь надійному, видаливши в себе.

Можливо, повідомити електронним листом в СБУ, прокуратуру, наприклад, як варіант, про факт примусу. Будь-який варіант».

Натомість херсонці скептично ставляться до цих порад, зауважуючи, що протистояти військовим з автоматом нереально.

Приєднуйтеся до Телеграм-каналу «Херсонська Гривна»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів