«єВідновлення»: шукайте свій житловий сертифікат у «Дії»

«єВідновлення»: шукайте свій житловий сертифікат у «Дії»

Автор: Ганна Власенко 29 Сентября 2023 08:00

За програмою «єВідновлення» в українців, чиє житло було зруйноване через російську агресію, уже відображаються житлові сертифікати в «Дії». Починаючи з листопада, їх можна використати для купівлі нової домівки. Нагадаємо, прийом заяв на виплату компенсацій за знищене окупантами житло стартував 1 серпня цьогоріч.

Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації, після подання заяви в «Дії» про зруйноване майно комісія органу місцевого самоврядування опрацьовує повідомлення та визначає суму компенсації. Інформація про це міститься в житловому сертифікаті, який пізніше можна використати на купівлю нового житла.

Відомості про сертифікат зберігаються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні знову працює комісія з обстеження та надання компенсації за пошкоджене або знищене майно

Щоб перевірити сертифікат у «Дії», необхідно:

- авторизуватися в застосунку;

- вибрати Послуги – «єВідновлення»;

- перейти в розділ «Сертифікати на виплату».

На цьому етапі ви можете попередньо визначити для себе, який будинок чи квартиру хочете придбати, і визначити найбільш комфортне місце для життя. Поки що допрацьовується механізм використання житлового сертифіката, і з листопада за отримані кошти можна буде придбати нову квартиру чи будинок на вторинному ринку або ж вкласти інвестиції в будівництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30% пошкодженого обстрілами й затопленого житла в Херсоні – непридатне для проживання

Загалом українці вже подали 3 685 заяв про зруйноване майно, щоб отримати компенсацію за програмою «єВідновлення» і придбати нову квартиру чи будинок. З-поміж них 82 людини вже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації.

Нагадаємо, що 15 вересня набрала чинності поправка Кабінету Міністрів до постанов щодо надання населенню компенсації за об'єкти нерухомого майна, пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України. Як повідомляла «Гривна», запроваджено одразу декілька поправок, та найважливіша з-поміж них – суттєво зросли суми компенсацій для ремонту житлових будинків у межах державної програми «єВідновлення». 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів