«єВідновлення»: суттєво зросли суми компенсацій для ремонту житлових будинків, пошкоджених через бойові дії

«єВідновлення»: суттєво зросли суми компенсацій для ремонту житлових будинків, пошкоджених через бойові дії

Автор: Марина Поліщук 17 Сентября 2023 10:55

15 вересня набрала чинності поправка Кабінету Міністрів до постанов щодо надання населенню компенсації за об'єкти нерухомого майна, пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України.

Запроваджено одразу декілька поправок, та найважливіша з-поміж них – суттєве зростання в межах державної програми «єВідновлення» граничної суми компенсацій для виконання ремонтних робіт. Їх класифікували за двома категоріями:

- ремонт категорії А – до 200 тис. грн;

- ремонт категорії Б – 200-350 тис. грн для квартир (житлових приміщень) у багатоквартирному будинку; або 200-500 тис. грн для відокремлених житлових будинків садибного типу, зблокованих будинків з окремими квартирами, що мають власний вхід з вулиці, котеджів та будинків одноквартирних підвищеної комфортності, будинків садибного типу, дачних та садових.

Роз’яснення стосовно збільшення суми компенсації озвучив днями на брифінгу перший заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Ігор Набатов.

Він зазначив, що з 15 вересня гранична сума компенсації по квартирах підвищується з 200 тисяч до 350 тисяч гривень з таким поділом: 200 тисяч – на будівельні матеріали, 150 тисяч – на будівельні роботи. А також зросли до 500 тисяч гривень компенсації на приватний житловий фонд з таким поділом: 350 тисяч – на матеріали, 150 тисяч гривень – на будівельні роботи.

Набатов навів приклад стосовно роботи спеціальної комісії, яку створили в Миколаєві 4 місяці тому для прийому заявок на відновлення пошкоджених та зруйнованих будинків у рамках державної програми «єВідновлення»:

«Це дуже класні зміни, тому що в рамках роботи комісії у нас були випадки, коли чек-лист, який був складений на пошкодженому об'єкті, був більшим, ніж 200 тисяч гривень. На жаль, по таких заявах треба було давати відмову, бо вони не підпадають під дію 381-ї постанови. Відверто кажучи, ми відмову не давали по таких об'єктах, а просто відкладали їх убік. Тепер черга дійшла до розгляду таких заяв, ми матимемо можливість їх задовольнити в рамках вже нової постанови», – пояснив Набатов.

Як повідомляла «Гривна», уряд продовжив термін подачі заяви для отримання компенсації жителям Херсонської та Миколаївської областей. Ідеться про виплату одноразової грошової допомоги за втрачений врожай внаслідок теракту на Каховській ГЕС.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів