«єВідновлення»: чи варто жителям прифронтових населених пунктів Херсонщини подавати заяву?
Ілюстративне фото

«єВідновлення»: чи варто жителям прифронтових населених пунктів Херсонщини подавати заяву?

Автор: Марина Поліщук 22 Май 2023 10:30

Національна програма державної допомоги на відбудову пошкодженого житла «єВідновлення» працює з 10 травня. «Гривна» вже розповідала, як отримати грошову компенсацію, та публікувала відповіді на найпоширеніші запитання стосовно цієї виплати.

За перший тиждень роботи програми подано майже 10,5 заяв про виплату допомоги. Понад 56% з-поміж них стосуються допомоги щодо відновлення квартири, 43,4% – приватного будинку та менше 1% – інших житлових приміщень.

Найбільше заяв подали жителі Харківської (3554 заяви), Київської (2852), Миколаївської (870), Донецької (688) та Херсонської (649) областей, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Далі комісії, які будуть створені при органах місцевого самоврядування, опрацюють заяви та розпочнуть безпосереднє обстеження житла. Таких комісій, станом на 17 травня, створено вже 108», – ідеться в повідомленні.

У Міністерстві нагадали, що громадяни, чиє житло було пошкоджене, мають подати заяву про виплату допомоги в застосунку «Дія». Перед цим потрібно попередньо подати через «Дію», нотаріуса чи ЦНАП інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане.

Жителів прифронтових населених пунктів звільненої Херсонщини хвилює питання, як бути їм – чи варто подавати заяву на отримання компенсації на ремонт через програму «єВідновлення» чи ні, і чи можна робити це повторно? Адже Херсон і прибережні села – під постійними обстрілами, тож і вікна можуть вилітати, і дахи пошкоджуватися не один раз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На що можна витратити кошти за програмою «єВідновлення»

Заявку можна подавати повторно, і після відповідної перевірки отримати компенсацію, прокоментувала виданню «Новий день» Олександра Азархіна, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За її словами, проєкт не передбачає лише ремонту житла, яке було зруйноване до повномасштабного вторгнення. Щоб перевірити точність інформації, яку надає власник житла, можуть бути використані навіть супутникові карти до 24 лютого 2022 року.

«На жаль, поки що немає відповідей, як бути тим жителям Херсонщини, чиє житло залишилося на тимчасово окупованих територіях або ж було зруйноване чи в нього заселилися окупанти. Вирішення цього питання вимагає законодавчих змін», – додала чиновниця.

До речі, на реалізацію програми «єВідновлення» уряд уже виділив перші кошти – 4,4 млрд грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, повідомляє Урядовий портал. Загалом у цьому Фонді накопичено вже близько 62 млрд грн, майже половина з них – вилучені російські кошти. Пріоритетні видатки Фонду – це ремонти житла, критичної інфраструктури, пілотні проекти відновлення.

Більше інформації про «єВідновлення» шукайте дізнатися на сайті програми за посиланням.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів