На що можна витратити кошти за програмою «єВідновлення»
Фото з відкритих джерел

На що можна витратити кошти за програмою «єВідновлення»

Автор: Марина Поліщук 16 Май 2023 09:10

«Гривна» вже розповідала, хто з українців та як саме може отримати грошову компенсацію від держави за пошкоджене внаслідок бойових дій житло за програмою «єВідновлення». Влада ще раз звертає увагу на те, що компенсацію, яку отримають власники пошкодженого житла, можна використати лише за цільовим призначенням – на ремонт помешкання. Про це повідомляє РБК-Україна.

Видання посилається на голову Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії «Слуга народу» Олену Шуляк.

«Рішення про надання компенсації ухвалює комісія, яку має створити місцева влада. Суму компенсації в кожному окремому випадку визначають члени комісії на основі затверджених в урядовій постанові розрахунків. Якщо рішення позитивне, власнику пошкодженого житла перерахують кошти на картку єВідновлення», - пояснила Шуляк.

Вона додала, що гроші на відновлення житла можна використати протягом року.

«Витратити кошти можна на будівельні матеріали або ж на послуги з будівництва. Але треба враховувати, що придбати їх можна лише в компаній, які беруть участь у програмі єВідновлення», - наголосила вона.

За її словами, на компенсацію можуть розраховувати власники пошкоджених через бойові дії та не відремонтованих власними силами приватних будинків і квартир, які знаходяться на деокупованих територіях.

«Першочергово допомогу отримають учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок бойових дій, члени сімей загиблих військових, мобілізовані», - повідомила Шуляк.

Також пріоритет у наданні компенсацій мають багатодітні родини, люди з інвалідністю І та ІІ груп, батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, діти сироти і позбавлені батьківського піклування.

ЯК ВІДКРИТИ КАРТКУ «ЄВІДНОВЛЕННЯ»

Існує два способи відкриття спеціалізованого рахунку «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми:

- відвідати фізичне відділення банку-партнера та відкрити картку з допомогою працівників установи;

- відкрити картку онлайн у мобільному застосунку банку-партнера.

Під час заповнення заяви на виплату в «Дії», можна вибрати банк, в якому хочете відкрити картку, і вас автоматично перенаправить на застосунок, повідомляє Мінінфраструктури.

Нагадаємо, наразі до програми підключені 5 банків: monobank, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до «єВідновлення».

ЯК СКОРИСТАТИСЯ КАРТКОЮ

Після прийняття рішення комісією про надання допомоги та зарахування коштів на картку, їх можна витрати лише на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми єВідновлення.

Перелік цих компаній у кожному регіоні, а також детальну інформацію про програму, можна буде побачити найближчим часом на сайті «єВідновлення».

Зверніть увагу! Кошти з картки «єВідновлення» не можна зняти готівкою. Перераховувати кошти з поточного рахунка на інші рахунки, поповнювати баланс карти також неможливо.

У разі прийняття позитивного рішення, кошти будуть зараховані на відповідну банківську карту автоматично. Жодних додаткових дій, окрім описаних вище, робити не потрібно. Так само, як і повідомляти будь-яку конфіденційну інформацію співробітникам банку чи стороннім особам.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»